Тактика кібернападів російських хакерських груп змінилася — Держспецзв’язку

. Ілюстративне фото: АР

Упродовж січня-червня 2023 року кількість кібератак проти України зросла до 762. Це більш ніж удвічі більше за показники другої половини 2022 року. Водночас кількість критичних кібернападів за цей період, зменшилася на 81% — до 27, що свідчить про покращення захисту.

Про це йдеться в аналітичному звіті Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

За даними звіту, у другому півріччі 2022 року було зареєстровано 342 кібератаки, у середньому 57 на місяць та 1-2 на день.

За 6 місяців у I півріччі 2023 року зареєстрованих кібернападів вже було 762, у середньому 128 на місяць, 4-5 на день.

Зазначається, що серед тенденцій кіберзлочинців 2023 року – підвищений інтерес до українських правоохоронних структур. Йдеться про проведення шпигунських операцій з метою отримання доступу:

  • до даних про докази воєнних злочинів Росії,
  • до матеріалів, зібраних та переданих в суди та прокуратуру,
  • до запитів на затримання підозрюваних агентів.

Під прицілом ворожих хакерів також й далі перебуває енергетичний та медіасектор України. Також фахівці Держспецзв’язку виявили показову тенденцію проведення повторних атак. Хакери повертаються до попередніх цілей.

"Такий підхід дає зловмисникам можливість стратегічного планування майбутніх операцій і прогнозування нашої реакції. Заздалегідь знаючи про мережеву інфраструктуру, захисні заходи, ключовий персонал і моделі комунікації організації-жертви, нападники мають істотну перевагу, коли йдеться про експлойт організацій, скомпрометованих у минулому", — йдеться у повідомленні.