. єЧерга. Фото: Суспільне Луцьк

Росія атакує український онлайн-сервіс бронювання місця для перетину кордону вантажівками єЧерга. Про це повідомляється на сайті Мінвідновлення (Мінінфраструктури). Крім того, пропагандистські канали РФ поширюють заклики до здійснення кібератак.

"Увага росіян до єЧерги означає те, що ми рухаємось у правильному напрямку та робимо інноваційні продукти. Станом на 11 годину дня ми вже почали фіксувати атаки на наш сервіс. Наразі фахівці забезпечують необхідні технічні рішення для того, щоб завадити росіянам впливати на роботу єЧерги", — повідомив заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний.

За даними відомства, зараз система працює без збоїв, у випадку змін водії та перевізники будуть оперативно проінформовані.

У міністерстві також заспокоїоли, що персональні дані водіїв та дані транспортних засобів, що зареєстровані у системі, захищені та не можуть бути доступними стороннім особам у зв’язку зі спробами кібератак.

8 травня на 16 пунктах пропуску стартувала послуга запису до електронної черги для перетину кордону водіями вантажівок. Зареєструватись можна на сайті echerha.gov.ua або в мобільному застосунку "єЧерга". З середини травня перетин кордону для вантажівок буде можливим лише за записом в електронній черзі.

Як забронювати місце у єЧерзі:

 1. Заходимо на сайт: echerha.gov.ua
 2. Натискаємо кнопку "Стати в чергу"
 3. При першому користуванні сервісом натискаємо кнопку "Зареєструватись"
 4. Вводимо адресу електронної пошти
 5. Погоджуємося з Політикою конфіденційності та Правилами надання послуг
 6. Натискаємо кнопку
 7. За кілька секунд код підтвердження надходить на вказаний e-mail. Вносимо чотири цифри коду у відповідну графу реєстрації.
 8. Вводимо номер телефону у форматі +(код країни) (код оператора) (номер абонента)
 9. Створюємо пароль для подальшого доступу до системи
 10. Натискаємо клавішу "Зареєструватись"
 11. Тепер вам необхідно натиснути кнопку "Стати в чергу"
 12. Обираємо міжнародний пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» і натискаємо кнопку "Продовжити"
 13. У розділі "Дані водія" в графі "Громадянство" обираємо "Україна". У відповідні поля вносимо: ім’я, прізвище; серію та номер закордонного паспорта; адресу електроної пошти; номер телефона
 14. Якщо стосовно вас була подана заявка на перетин кордону "18-60" в системі "ШЛЯХ", то номер тягача заповнюється автоматично
 15. Вказуємо номер митної декларації (форма МД-2) або зазначаємо "Я без вантажу"
 16. Перевіряємо та підтверджуємо дані. Продовжуємо роботу: якщо помилок немає, натискаємо кнопку "Стати в чергу"

У разі необхідності ви можете продовжити на 2 години час стояння у черзі. Цю дію можна зробити ще тричі після прибуття до буферної зони та верифікації представником ДСБТ.