Держбюджет на 2024 рік: Шмигаль пояснив, як діятиме принцип перерозподілу ПДФО

. Фото: УНІАН

Шляхом перерозподілу ПДФО (Податок на доходи фізичних осіб) з місцевих бюджетів планується спрямувати до держбюджету близько 96 млрд гривень наступного року. Частина з цих коштів піде на "Армію дронів", а інша частина — на виробництво української військової техніки та українських боєприпасів.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час пресконференції 15 вересня, передає кореспондент Суспільного.

"Це вперше ми масово починаємо стимулювати виробництво українського ОПК. Розширення, зростання — це важливі програми це все закладається у цей бюджет. Ми залишаємо бюджети громад не ображеними. Залишки у сумі станом сьогодні 216 млрд гривень на рахунках їх бюджетів залишаться у їх розпорядженні", — сказав прем'єр-міністр.

Шмигаль зазначив, що будуть певні обмеження в частині використання коштів з місцевих бюджетів, тобто не дозволятиметься фінансування речей, "які не стосуються сьогоднішніх потреб нашої держави".

"Ми залишаємо всі дотації: дотацію вирівнювання, реверсна дотація також залишається. Уряд гарантує, що бюджети громад не будуть меншими, чим у 2021 році, або не будуть дефіцитними в частині потреб, особливо в тих регіонах де йдуть бойові дії, або прифронтових регіонах. Загалом приріст міських бюджетів наступного року складе 75 млрд грн", — сказав він.

Глава уряду також наголосив, що важливо купувати дрони саме централізовано із їх відповідним кодуванням, адже станом на зараз не всі дрони є ефективними під російським РЕБом. Крім того, потрібно навчати українських військових управляти безпілотниками.

"Ми маємо виробляти для себе техніку та боєприпаси. На рівні громад, на жаль, цього зробити неможливо. Громади накопичують щомісячно десятки мільярдів гривень, які не використовуються. Дозволити собі заморожувати на рахунках громад гроші, просто накопичувати на час завершення війни — це злочин", — підсумував Шмигаль.

Уряд на своєму засіданні 15 вересня ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Голова комітету Верховної ради з питань бюджету Роксолана Підласа повідомила, що Кабінет міністрів вже передав до парламенту проєкт державного бюджету на 2024 рік.