Кабмін пропонує спрямувати ПДФО із виплат військовим на виробництво дронів та озброєння

Кабінет міністрів України. УНІАН

Уряд подав законопроект, який пропонує, починаючи із четвертого кварталу цього року, скеровувати ресурс від оподаткування ПДФОПодаток, який держава сплачує за військових. виплат українським військовим, який дотепер акумулювався в місцевих бюджетах, на виробництво дронів, озброєння та боєприпасів.

Про це у Telegram повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Очільник українського уряду зазначив, що за час повномасштабного вторгнення доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО збільшились у вісім разів. За 2023 рік прогнозована сума складе понад 96 млрд грн. Тоді як у 2021 році — близько 12 млрд грн. За словами Шмигаля таке зростання відбувається виключно тому, що держава збільшує видатки на сектор оборони та зарплати військових.

"Українські Сили безпеки й оборони потребують більше ресурсу. Урядовий законопроект дозволить залучити 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн наступного на додаткові закупівлі дронів та на збільшення виробництва власного озброєння", — йдеться у дописі Дениса Шмигаля.

Він зауважив, що водночас понад 200 млрд грн вже накопичених на рахунках місцевих бюджетів і бюджетних установ залишаться у розпорядженні місцевої влади.

"Тим громадам, яким об'єктивно не вистачатиме коштів, держава надаватиме базову та залишить реверсну дотацію. Таким чином ресурс бюджетів на місцях у 2024 році буде на 75 млрд грн більше, ніж був у 2021-му, до повномасштабного вторгнення", — пояснив премєр-міністр.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін має схвалити програму державного бюджету на 2024 рік до 15 вересня і назвав три пріоритети фінансового документа.