У 2024 році реальні зарплати зростуть на 8,5% — "Ліга банків України"

Голова правління "Ліга банків України" Олена Коробкова. Фото: Медіацентр

Голова правління "Ліга банків України" Олена Коробкова поінформувала, що у державному бюджеті на наступний рік передбачено підвищення мінімальних заробітних плат та пенсій. Так, після двох підвищень мінімальної зарплати, очікується, що реальна заробітна плата у 2024 році збільшиться на 8,5%.

Про це Олена Коробкова сказала під час пресконференції на тему "Фінансова стабільність країни і громадян".

"Якщо ми будемо дивитися в бюджет на наступний рік, який затверджено, то в ньому передбачено, що мінімальна заробітна плата після двох підвищень збільшиться до 8 тисяч гривень, що є також позитивним трендом. Але, за оцінками уряду, середня заробітна плата становитиме майже 22 тисячі гривень, тобто реальна заробітна плата збільшиться на 8,5%, враховуючи нашу інфляцію", – пояснила Коробкова.

Вона додала, що така ж ситуація буде і з пенсіями в наступному році.

За даними платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот, у третьому кварталі 2023 року середня пенсія в Україні складала 5350,33 гривні, проте у восьми областях вона була відчутно вища за середню по країні, з найвищою середньою пенсією у Києві (7 219 грн) та найнижчою на Тернопільщині (4041 грн).

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, у нарахуванні пенсій з наступного року буде запроваджена бальна система. Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто вийшов нещодавно. Відповідно, виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня.

Що відомо про бюджет України на 2024 рік

19 жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні бюджет на 2024 рік. 3 листопада стало відомо, що Кабінет міністрів подав до ВРУ проєкт закону про держбюджет-2024, підготовлений до другого читання відповідно до Бюджетних висновків парламенту.

Верховна рада 9 листопада ухвалила державний бюджет на 2024 рік.

Прем'єр-міністр подякував парламентарям і наголосив, що, згідно з розставленими у бюджеті пріоритетами, всі внутрішні ресурси підуть на те, щоб "вистояти та перемогти ворога".

"Практично 50% наших видатків — на оборону та безпеку України. Буде ще більше зброї та техніки, більше дронів, боєприпасів, ракет. Кожна гривня платників податків піде на армію", — повідомив Шмигаль.

Окрім цього, за словами глави уряду, в бюджеті:

  • Закладена індексація пенсій, а також зростання мінімальної зарплати.
  • Видатки на освіту зростуть на понад 20 мільярдів гривень. Видатки на медицину зростуть на понад 20 мільярдів гривень.
  • Кошти на програму підтримки ветеранів збільшуємо вдвічі. Для підтримки бізнесу передбачаємо понад 40 мільярдів гривень.