У Грети Тунберґ спробували забрати мікрофон на мітингу через її пропалестинську позицію

Інцидент із Гретою Тунберг під час мітингу в Амстердамі, Нідерланди, 12 листопада 2023 року, фото: АР

В Амстердамі під час акції протесту проти зміни клімату стався інцидент. Чоловік спробував перервати промову активістки Грети Тунберг.

Про це пише ВВС.

Звертаючись до десятків тисяч людей, Тунберґ запросила на сцену палестинку та афганку.

"Як рух за кліматичну справедливість, ми повинні прислухатися до голосів тих, кого пригнічують, і тих, хто бореться за свободу та справедливість. Інакше без міжнародної солідарності не може бути кліматичної справедливості", — сказала Тунберг.

Щойно жінки завершили виступ, на сцену піднявся чоловік. Він сказав, що прийшов сюди заради демонстрації за клімат, а не для того, щоб висловлювати політичні погляди.

"Я прийшов сюди для кліматичної демонстрації, а не для політичних поглядів", — сказав чоловік у мікрофон, який відібрав у Грети Тунберг.

Після того, як чоловіка вивели зі сцени, активістка Тунберґ приєдналася до натовпу, скандуючи "жодної кліматичної справедливості на окупованій землі".

"Не може бути кліматичної справедливості без міжнародної солідарності", - відповіла Грета Тунберг.

Тунберґ викликала широку критику за численні публікації, в яких висловила солідарність із жителями Гази, але майже не згадувала про жорстокий напад ХАМАС 7 жовтня, який був націлений на цивільних осіб на півдні Ізраїлю та під час якого бойовики убили близько 1200 людей і взяли у полон щонайменше 240 осіб.

У кінці жовтня Міністерство освіти Ізраїлю ухвалило рішення вилучити зі шкільних матеріалів згадки про шведську екоактивістку Грету Тунберґ після її підтримки Палестини та сектору Гази.

Активістка Тунберґ публічно висловилася на підтримку палестинців та провела акцію на підтримку Палестини та сектору Гази. На своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) вона висловила думку, що "світу необхідно висловитися та закликати до негайного припинення вогню, справедливості та свободи для палестинців та всіх постраждалих цивільних" після загострення ситуації навколо Сектору Гази.