Кандидати в президенти США від Республіканської партії під час дебатів пообіцяли заборонити TikTok

. Кандидати в президенти США від Республіканської партії під час дебатів, 8 листопада 2023 р., Маямі, фото: AP

Кандидати в президенти від Республіканської партії пообіцяли заборонити TikTok під час дебатів, які відбулися у середу ввечері. Політики посилалися на занепокоєння національною безпекою щодо збору даних та антисемітський вміст у китайському соціальному відеододатку.

Про це пише Bloomberg.

"TikTok — це не лише шпигунське програмне забезпечення, це забруднює свідомість американської молоді по всій країні, і вони роблять це навмисно", – сказав колишній губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті.

Він звинуватив колишнього президента Дональда Трампа у тому, що свого часу він не діяв стосовно TikTok, як належало.

Сенатор Тім Скотт з Південної Кароліни захистив Трампа, заявивши, що спроби тодішнього президента заборонити додаток були двічі відхилені судами.

"Якщо ви не можете заборонити TikTok, вам слід усунути китайську присутність у додатку, і крапка", — сказав він та запропонував вимагати від TikTok отримання дозволу батьків, перш ніж діти до 14 років зможуть мати обліковий запис.

Дебати навколо TikTok незабаром стали частиною більшої суперечки про зростання китайського впливу в суспільстві США.

Губернатор Флориди Рон ДеСантіс сказав, що TikTok показує: суперництво США з Китаєм було не лише військовим та економічним, а й культурним.

"Потрібен підхід повного спектра, щоб мати можливість протистояти Китаю. Військове стримування, економічне відокремлення, але також варто зважати й на їхню роль у культурі США. Якщо ми цього не зробимо, якщо ми проігноруємо це, ми не зможемо виграти цей бій", — наголосив ДеСантіс.

Підприємець з Огайо Вівек Рамасвамі , який використовує TikTok у своїй передвиборчій кампанії, сказав, що китайські сервіси не єдині, хто надає дані користувачів Китаю.

Що відомо про заборону TikTok

У травні 2023 року у штані Монтана (США) губернатор підписав закон, який забороняє TikTok. А 22 травня компанія TikTok Inc подала у відповідь позов, який має на меті зберегти додаток доступним для жителів Монтани.

6 липня Сенат Франції опублікував звіт про стратегічний вплив TikTok у країні й запропонував заборонити додаток. У звіті стверджується, що платформа соціальних медіа може становити "загрозу національній безпеці" і слід розглянути питання про її заборону.

Військовослужбовцям Збройних сил Швеції також заборонили завантажувати на робочі телефони або планшети китайський додаток TikTok через побоювання щодо витоку даних.