Євросоюз оштрафував TikTok на 345 мільйонів євро через порушення захисту даних дітей

Соціальна мережа TikTok. Фото: Getty Images

Європейський Союз оштрафував соцмережу TikTok на 345 мільйонів євро (13,5 мільярда гривень) за неспроможність захистити конфіденційність даних неповнолітніх.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на комюніке регулятора.

Регулятор покарав відеоплатформу за порушення правил ЄС із захисту даних (GDPR) в процесі оброблення інформації, що стосується дітей. Наразі це найбільший штраф, який присуджували TikTok регуляторні органи.

Під час розслідування КомісіяПровідний регулятор конфіденційності даних великих технологічних компаній. Їхні європейські штаб-квартири переважно розташовані в Дубліні. із захисту даних Ірландії встановила кілька порушень:

  • акаунти користувачів автоматично реєструються як публічні;
  • функція батьківського контролю є доступною для всіх без надійної перевірки, чи належить друга особа до родини неповнолітнього користувача або користувачки; 
  • неповнолітні користувачі не отримують достатньо зрозумілу інформацію;
  • під час реєстрації та публікації відео користувачам нав’язують налаштування з нижчим рівнем приватності.

ЄС дав TikTok три місяці на виправлення проблем з обробленням даних згідно зі стандартами GDPR.

Реакція TikTok

У команді платформи заявили, що не згодні з рішенням регулятора. Компанія зазначила, що критика комісії стосувалася функцій і налаштувань трирічної давності: у період з 31 липня до 31 грудня 2020 року. TikTok стверджує, що звідтоді ситуація змінилася — задовго до початку розслідування у вересні 2021 року.

Зокрема, платформа зробила всі акаунти для підлітків до 16 років за замовчуванням приватними, а також вимкнула прямі повідомлення для дітей віком від 13 до 15 років.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media