Зеленський: "Ми в Україні маємо звикати, що наша внутрішня політика — це і є політика євроінтеграції"

. Президент України Володимир Зеленський під час звернення 28 жовтня 2023 року. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна рекордно швидко отримала статус кандидата у Євросоюз.

Про це глава держави повідомив під час відеозвернення.

"Україна пройшла колосальний шлях — від того, що багато хто не вірив навіть у саму можливість нашого зближення з ЄС під час повномасштабної війни, до того, що ми рекордно швидко отримали статус кандидата та виконуємо необхідні пункти для відкриття переговорів", — сказав Зеленський.

За словами президента, "це знову й знову докази того, що Україна може робити великі речі, коли працює об'єднано, впевнено, в інтересах своєї незалежності та всіх українців".

"І ми продовжуємо трансформацію нашої держави, для того, щоб бути готовими — реально — до повноправного вступу в Євросоюз, для того, щоб адаптувати всі наші інституції, всі наші стандарти до європейських правил", — підкреслив глава держави.

Зеленський додав: "Ми вже всі в Україні маємо звикати, що наша внутрішня політика – це і є політика євроінтеграції, це і є те, що наближає нас до моменту, коли український прапор буде в Брюсселі нарівні з усіма іншими прапорами держав — членів ЄС".

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

26 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.