КНДР відправила Росії понад мільйон артилерійських снарядів — розвідка Південної Кореї

. Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин інспектує завод з виробництва боєприпасів, фото: KCNA

Розвідка Південної Кореї заявила, що Північна Корея з серпня відправила в Росію понад мільйон артилерійських снарядів, які РФ використовує у війні проти України.

Про це повідомив південнокорейський депутат, який був присутній на закритому брифінгу Національної служби розвідки (НСР) з південнокорейськими законодавцями, передають Bloomberg та Reuters.

Як повідомив член керівної Партії влади народу Ю Санг-Бам, який входить до парламентського комітету з питань розвідки, НСР заявила, що з серпня було відправлено близько 10 партій озброєння з Північної Кореї до Росії. КНДР також надіслала до Росії радників щодо використання боєприпасів, яких вистачило б приблизно на два місяці обстрілів.

Депутат зазначив, що розвідка Південної Кореї вважає, що Пхеньян відправляв снаряди Москві кораблями та літаками.

Розвідка також заявляє, що заводи з виробництва боєприпасів у Північній Кореї працюють на повну потужність, щоб задовольнити потреби Росії.

"Північна Корея запускає свої заводи з виробництва боєприпасів на повну потужність, щоб задовольнити попит на військові постачання в Росію, і навіть мобілізує жителів і цивільні заводи для виготовлення ящиків для боєприпасів для експорту", ​​— сказав Ю, посилаючись на звіт розвідки.

Як зазначає Bloomberg, воєнна машина Кремля спалює свої запаси та бореться за постачання озброєнь на війну вже другий рік. А у Пхеньяні є одні з найбільших у світі складів артилерійських снарядів і ракет, сумісних із зброєю радянського зразка, яку РФ використовує у війні проти України.

Співпраця між Пхеньяном і Москвою посилилася, оскільки обидві країни опинилися в глобальній ізоляції, а Кім Чен Ин і Путін провели саміт у Росії у вересні. У жовтні Білий дім заявив, що режим Кіма надав 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.

Продажі боєприпасів можуть принести сотні мільйонів або навіть мільярди доларів у скарбницю Кіма, яка втратила готівку, що дасть його економіці, яка постраждала від санкцій, тверду валюту для участі у світовій торгівлі.

Путін, зі свого боку, пообіцяв допомогти Кіму вивести на орбіту супутник-шпигун. Згідно з даними південнокорейського шпигунського агентства, Північна Корея отримала технічку допомогу від Росії, яка може допомогти їй досягти своєї мети з виведення об'єктів у космос після двох невдалих запусків супутника. Як стверджують в США, Північна Корея також може використати технології для вдосконалення балістичних ракет.

Що відомо про приїзд Кім Чен Ина у Росію

12 вересня Кім Чен Ин в'їхав у Росію на своєму поїзді та прибув на станцію Хасан на кордоні КНДР та РФ, а згодом провів зустріч із Путіним, спілкування тривало близько чотирьох годин, після чого лідер Північної Кореї поїхав.

17 вересня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що потенційна військова співпраця між Північною Кореєю та Росією є незаконною.

Що відомо про постачання КНДР зброї до РФ

У січні США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для ПВК "Вагнер".

У червні Кім Чен Ин пообіцяв "триматися за руку" з Путіним і зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.

4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані, які вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що КНДР "заплатить ціну", якщо надасть Росії зброю для війни проти України.

10 вересня посланні з нагоди 75-ї річниці заснування КНДР Путін заявив, що прагне побудувати міцніші зв'язки з Північною Кореєю "на всіх фронтах".