Північна Корея постачала зброю в Росію, зокрема для ПВК "Вагнер" — у США оприлюднили докази

. Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки Сполучених Штатів Джон Кірбі на тлі фотографій вагонів, якими перевозили зброю з КНДР до Росії, 20 січня 2023 року, фото: AP

У Сполучених Штатах оприлюднили нещодавно розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для приватної військової компанії "Вагнер".

Про це пише CNN із посиланням на Координатора стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки Сполучених Штатів Джона Кірбі.

"Передача зброї з (Північної Кореї) є прямим порушенням резолюції Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй", — сказав Кірбі під час брифінгу, додавши, що США поділилися своїми розвідданими з групою експертів санкційного комітету Ради Безпеки КНДР.

Високопоставлений представник західної розвідки у коментарі CNN також підтвердив дану інформацію і наголосив, що Захід "безумовно, стурбований тим, що Північна Корея може планувати розширення і постачання більшої кількості військової техніки".

Що відомо про постачання Північною Кореєю зброї ПВК "Вагнера"

США і Британія 23 грудня 2022 року заявили, що КНДР передала ракети ПВК "Вагнер" для війни в Україні. У Пхеньяні заперечили.

"Ми можемо підтвердити, що КНДР завершила початкову поставку зброї групі "Вагнера", яка оплатила це обладнання. Минулого місяця Північна Корея поставила піхотні ракети та ракети в Росію для використання "Вагнером", — сказав координатор Ради нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі.

У Британії погодилися з оцінкою США про те, що Північна Корея завершила постачання зброї Росії для використання групою "Вагнера", яка заплатила за це обладнання та має тисячі військових в Україні.

Міністерство закордонних справ Північної Кореї спростувало повідомлення про пропозицію боєприпасів Росії, назвавши це "безпідставним", і засудило США за надання летальної зброї Україні.

Читайте також

Мінфін США визнає ПВК "Вагнер" міжнародною злочинною організацією — Кірбі

Пригожин намагається легалізувати групу "Вагнера" в Росії — ISW

ПВК Вагнер розширяє видобуток корисних копалин в Африці, аби фінансувати війну проти України — Politico