Росія не публікуватиме дані про видобуток нафти, газу та конденсату

. Початок будівництва газопроводу "Північний потік" неподалік Санкт-Петербургу, 2010 рік, ілюстративне фото: AP

В Росії призупиняють публікацію статистики видобутку нафти, природного газу та конденсату до 1 квітня 2024 року.

Про це пише російський ТАСС із посиланням на офіційне розпорядження уряду.

Зазначається, що публікація інформації призупинена, починаючи з даних за березень та перший квартал 2023 року.

26 квітня, Федеральна служба державної статистики РФ у своєму звіті про промислове виробництво не опублікувала дані про видобуток нафти і конденсату за березень і перший квартал. При цьому раніше така статистика була присутня в документах відомства.

Читайте також: Росія знижує експорт нафтопродуктів: що це означає для країн Європи, України та РФ?

Так, у першому кварталі Росія скоротила видобуток природного газу на 14,1% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, до 149 млрд куб. м. У березні видобуток газу склав 49,8 млрд куб. м, що на 15,3% нижче, ніж у березні 2022 року та на 6,4% більше, ніж у лютому цього року.

Раніше повідомлялось, що Росія скоротить видобуток нафти приблизно на 5% на тлі встановлення Євросоюзом та країнами G7 граничної ціни на російські нафтопродукти.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Росія збільшила продаж зі знижкою до Китаю та Індії, зокрема, після того, як вона постраждала від західних санкцій та цінової стелі G7, покликаної обмежити її здатність фінансувати війну в Україні коштом доходів від нафти.

Читайте також

Пакистан купив першу партію російської нафти за зниженою ціною

Росія продає зі знижками нафту в Індію та Китай — Reuters

G7 не планує знижувати граничну ціну на російську нафту — WSJ