Опитування КМІС: Євросоюзу довіряють 65% українців, а НАТО — 59%

Опитування
. Мурал із зображенням дівчини, яка тримає карту України, Вільнюс, Литва, 10 липня 2023 року. Фото: Andrey Rudakov / Bloomberg via Getty Images

Опитування Київського міжнародного інституту соціології показує, що 65% опитаних в Україні довіряють Європейському Союзу, а НАТО довіряють 59%. Кількість тих, хто не довіряє об'єднанням, імовірно, є великою тому, що люди відчувають недостатню підтримку України під час війни.

Результати опитування КМІС опублікував на своєму сайті 26 жовтня.

Проведення соціологічного дослідження Інституту замовила Консультативна місія Європейського Союзу в Україні.

За його результатами, ЄС довіряють 65% респондентів (не довіряють — 25%), а НАТО довіряють 59% (не довіряють — 28%).

Окрім того, 77% респондентів стверджують, що для них важливо, щоб Україна стала членом ЄС. Із заходу на схід частка тих, для кого це важливо, знижується з 86% до 62% Хоча загалом у всіх регіонах більшість вважають це важливим. 8% проти вступу України до ЄС;

60% респондентів готові почекати зі вступом до Євросоюзу, щоб Україна відстоювала свої інтереси. 27% вважають, що треба виконувати всі вимоги, аби пришвидшити вступ до ЄС.

Лише 22% вважають Україну повністю готовою до вступу в ЄС, а 43% кажуть про потребу реформ у державі. Ще 25% вважають Україну взагалі неготовою;

73% опитаний щонайменше раз на тиждень (а 38% — щодня) чують новини про зусилля ЄС з допомоги Україні під час війни. Але по-різному сприймають користь і достатність цієї допомоги. 75% визнають допомогу від ЄС корисною, але лише 34% вважають її достатньою; 56% вважають її недостатньою, 15% вважають її некорисною.

46% респондентів хотіли б, щоб Консультативна місія Європейського Союзу допомагала в боротьбі з корупцією в Україні, 38% – у притягненні до відповідальності за міжнародні злочини, 33% – допомагала деокупованим територіям, 31% – консультувала щодо вступу до ЄС.

Методологія опитування

КМІС проводив опитування методом особистих (face-to-face) інтерв’ю з повнолітніми українцями. Воно тривало з 4 по 20 вересня. Поговорили з 2005 респондентами, що мешкають у всіх регіонах України, які контролюються урядом (крім Херсонської і Донецької областей). Статистична похибка такої вибірки не перевищує 3,3%.