Понад 60% опитаних українців негативно ставляться до виборів в країні під час воєнного стану

Опитування
. Фото ілюстративне: AP

Згідно з вересневого опитування 64% респондентів поставилися негативно до проведення загальнонаціональних виборів в Україні до завершення війни, 15% — позитивно і 21% — не визначилися.

Про це свідчать дані, які наводить соціологічна служба Центру Разумкова з 21 по 27 вересня 2023 року в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!".

В опублікованих результатах зазначається, що 36% опитуваних обґрунтовує негативне ставлення до проведення виборів нехватку грошей в країні, ще 32% — через невідповідне законодавство, яке не дає провести вибори під час воєнного стану. Інші 31% — через небезпеку під час голосування.

З цього загального числа 29% опитуваних кажуть, що під час воєнного стану неможливо дотримуватися прозорих виборів, а ще 26% вважають, що неможливо організувати вибори на тимчасово окупованих територіях. Також 24% кажуть, що багато людей стали біженцями за кордоном і для них буде проблематично організувати голосування, а 22,5% — для військовослужбовців, котрі перебувають у місцях бойових дій.

У 14% респондентів, від загального числа опитаних, причиною негативного ставлення до виборів є випадок, якщо дозволять онлайн-голосування, оскільки спецслужби інших країн можу втрутитися в цей процес. Із тих, хто підтримує ідею проведення виборів, 6% вважають, що це необхідно для підтримки демократії в країні.

У разі проведення виборів 15% опитаних голосуватимуть за ті політичні партії, які існують, 24% — за новостворені політичні сили, 31% відповіли, що для них не матиме значення, новостворена це партія чи вона існувала й раніше.

Опитування проводилося методом face-to-face у Києві та 22 областях України, включно підконтрольні території Запорізької, Миколаївської, Харківської та Херсонської областях. Опитування пройшли 2016 респондентів віком від 18 років.