У “Нафтогазі” прокоментували можливість прямих поставок російського газу

Україна і РФ не домовлялися про прямі поставки газу. Про це на брифінгу в Офісі президента повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Він уточнив, що “у протоколі, який підписали, зазначено, що сторони – Україна, ЄС і РФ – розглянуть питання поставок газу, але це не є частиною пакету і ніяких домовленостей про поставки газу прямих чи непрямих у цьому протоколі немає”.

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив, що питання “прямих поставок газу з Росії” виключили.

“Якщо вони і будуть потенційно здійснюватися то лише на базі ціни європейського хабу, але в рамках пакетних домовленостей, яких ми досягли, прямих поставок нема”, – сказав Оржель.

Як відомо:

  • Україна домовилась про транзит російського газу на наступні 5 років з можливою пролонгацією.
  • Відповідно до угоди, "Газпром" має повернути "Нафтогазу" близько 3 мільярдів доларів за рішенням арбітражу у Стокгольмі. Водночас Київ відмовляється від майбутніх позовів до російської компанії.
  • Термін дії укладеного 2009 року контракту на постачання газу спливає 1 січня 2020 року.
  • Ускладнює справу те, що Росія на 90% збудувала трубопровід "Північний потік-2", що технічно дасть їй можливість припинити транспортування газу через Україну.
  • Раніше повідомлялося, що Трамп підписав закон про оборонний бюджет на наступний фінансовий рік. Американські законодавці включили в нього положення про санкції щодо компаній, котрі беруть участь в проекті "Північний потік 2". Санкції торкнуться компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.