Перейти до основного змісту

Очільник Пентагону підтвердив наміри США підтримувати як Ізраїль, так і Україну

. Міністр оборони США Ллойд Остін (праворуч) зустрічається з міністром оборони Ізраїлю Йоавом Ґаллантом, Тель-Авів, Ізраїль, 13 жовтня 2023 рік. Фото: АР/Lolita Baldor

Глава Пентагону Ллойд Остін вчергове підтвердив готовність Сполучених Штатів одночасно підтримувати як Ізраїль, так і Україну у їх захисті від зовнішньої агресії.

Про це Ллойд Остін сказав на спільній пресконференції з міністром оборони Ізраїлю Йоавом Ґаллантом 13 жовтня у Тель-Авіві.

"США є наймогутнішою країною у світі, і ми залишаємося цілком спроможними демонструвати силу, виконувати свої зобов’язання та спрямовувати ресурси у численні регіони. Тому ми будемо підтримувати Ізраїль, в той час, як ми підтримуємо й Україну", — сказав Остін.

За словами міністра оборони, США готові розгорнути додаткові військові сили поблизу Ізраїлю з метою стримування інших країн від участі у конфлікті. Водночас Ллойд Остін відмовився відповісти, чи будуть США готові вступити у конфлікт, якщо відбудеться напад на Ізраїль з півночі, зі сторони Лівану.

Остін також поінформував, що військова допомога, така як боєприпаси, засоби ППО та інше обладнання та ресурси, надходитимуть до Ізраїлю "зі швидкістю війни", тобто відповідно до необхідності.

Відповідаючи на питання щодо дотримання "законів війни" і захисту цивільного населення в ході ізраїльської операції проти ХАМАСу, і особливо у разі можливої наземної операції Ізраїлю в Секторі Гази, Остін вказав на професійність ЦАХАЛ й зауважив, що очікує дисциплінованості у цій ситуації.

Глава Пентагону порівняв ХАМАС з ІДІЛ, додавши, що ХАМАС підніс зло ІДІЛ "на новий рівень" і додав, що настав час для "рішучості", а не для "помсти".

Зі свого боку міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив, що співпраця в галузі оборони та підтримка США в Пентагоні, Білому домі та Конгресі забезпечують "свободу дій Ізраїлю і посилює можливості".

"Сьогодні ми отримаємо другий борт, який перевозить необхідні боєприпаси для ЦАХАЛу. Розгортання сил США на суші, у повітрі та на морі посилає сигнал нашим партнерам і ворогам у регіоні. Це війна за свободу та наші спільні цінності. Ми продовжимо боротьбу і виграємо цю війну", — сказав Ґаллант.

США вже передали Ізраїлю бомби малого діаметра, а також ракети-перехоплювачі для ізраїльської системи ППО "Залізний купол".

13 жовтня глава Пентагону Ллойд Остін прибув до Тель-Авіва.

12 жовтня до Ізраїлю прилетів держсекретар США Ентоні Блінкен.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС. 11 жовтня стало відомо, що через брак палива єдина електростанція в Секторі Гази припинила роботу.

12 жовтня генсек ООН Антоніу Гутерреш закликав звільнити всіх заручників у Газі і створити гуманітарний коридор. Водночас, за даними ЗМІ, Єгипет відмовляється відкрити коридори для біженців із Сектору Гази.

Кількість загиблих внаслідок атаки палестинського угруповання ХАМАС складає близько 1 300 людей станом на ранок 13 жовтня, тисячі зазнали поранень, а доля приблизно 150 людей, викрадених бойовиками і вивезених до Сектору Гази, досі не з'ясована. ХАМАС заявляє про понад 1 500 загиблих палестинців від ізраїльських авіаударів.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Топ дня
Вибір редакції