Росія передала західну зброю терористам ХАМАСу, яка була захоплена на війні в Україні — ГУР МО

Кремль. AP

Росія використовує напад терористів ХАМАСу на Ізраїль для масштабної провокації проти України.

Про це повідомляють у Головному управлінні розвідки Міноборони України (ГУР МО).

"Головне управління розвідки Міністерства оборони України інформує, що російське ГРУ (Головне розвідувальне управління) вже передало терористам ХАМАСу захоплену під час бойових дій в Україні трофейну зброю, виготовлену в США та державах Євросоюзу", — йдеться у повідомленні.

Про які саме зразки західної зброї йдеться, у ГУР МО не уточнюють.

У ГУР МО наголошують, що наступним кроком за планами російської влади мають стати фейкові звинувачення українських військових у буцімто продажу західної зброї для терористів на регулярній основі.

"У межах кремлівської дезінформаційної кампанії ці фейки мають лягти в основу низки "викривальних публікацій" та "розслідувань" у західних засобах масової інформації", — пояснили у ГУР МО.

У розвідці додали, що для переконливості російські спецслужби мають намір використати відповідні коментарі зрадника з української прикордонної служби старшого лейтенанта Руслана Сирового, який нещодавно втік до РФ.

"Чергова провокація противника націлена на дискредитацію Збройних сил України та повне припинення військової допомоги нашій державі з боку західних партнерів", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїля із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїля висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

8 жовтня стало відомо, що через бої в Ізраїлі загинули дві громадянки України.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази.