У НАТО заявили, що розробили план на випадок війни з Росією: що він передбачає

Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер виступає на прес-конференції в НАТО, 19 січня 2023 рік. Фото: АР/Virginia Mayo

Голова військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що на саміті у Вільнюсі були затверджені регіональні плани зі стримування та захисту від Росії та терористів.

Про це адмірал повідомив під час Варшавського безпекового форуму, передає Укрінформ.

Бауер зазначив, що в Альянсі зрозуміли потребу більшої кількості боєздатних військових, а тому було ухвалено рішення про збільшення чисельності сил швидкого реагування до 300 тисяч солдатів.

"300 тисяч військовослужбовців — та цифра, якої має бути достатньо для НАТО у разі початку великого конфлікту з Росією", — підкреслив голова військового комітету блоку.

Водночас адмірал вказав, що війна Росії проти України показала потребу в нарощуванні інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони й пояснив, що побудова ППО — це знищення систем на території РФ.

"У протиповітряній обороні можна зробити дві речі. Ви можете чекати, поки ракети долетять до вас, а потім збивати їх. Для цього знадобиться безліч ракет, як ми бачимо в Україні. Або ви використовуєте ракети, щоб знищити системи, з яких росіяни випускають ці ракети по вас", — додав Бауер.

Раніше генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Німеччина має збільшити витрати на оборону мінімум до 2% ВВП.

Що отримала Україна під час саміту НАТО

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".