Зустріч глави уряду Дениса Шмигаля з представниками місії МВФ у Києві, жовтень 2023 року. Фото: тг-канал Дениса Шмигаля.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зустрівся з представниками місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні, щоб обговорити реалізацію чотирирічної програми з Фондом на суму 15,6 млрд доларів.

Про це глава уряду повідомив у Телеграм.

"Перший візит місії МВФ в Україну за більш ніж три роки. Обговорили кроки, необхідні для реалізації чотирирічної програми з Фондом на суму 15,6 млрд доларів. Україна тісно співпрацює з партнерами у питанні впровадження реформ. Продовжуємо роботу, спрямовану на розвиток економіки", — написав Шмигаль.

Він додав, що розповів про основні напрямки. Зокрема це залучення інвестицій, програми підтримки малого й середнього бізнесу, державно-приватне партнерство, зазначив Шмигаль.

Також обговорили спільну роботу в межах Багатосторонньої координаційної платформи донорів.

"Поінформував місію про потреби України у коштах для покриття дефіциту бюджету та окремо про потреби на відновлення", — розповів прем'єр.

Напередодні стало відомо, що у Києві у неділю, 1 жовтня, команда Міжнародного валютного фонду на чолі з заступником директора Європейського департаменту МВФ Умою Рамакрішнан розпочинає зустрічі з представниками української влади та іншими ключовими партнерами.

25 вересня місія МВФ почала працювати у Варшаві для підготовки другого перегляду програми розширеного фінансування EFF.

31 березня 2023 року Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила чотирирічну програму “Механізм розширеного фінансування” для України обсягом близько $15,6 млрд. Ця програма є частиною загального пакета підтримки України міжнародними партнерами обсягом $115 млрд.

У червні 2023 року Україна успішно пройшла перший перегляд програми, вчасно виконавши всі взяті на себе зобов'язання. У межах програми вже отримано два транші загальним обсягом близько 3,6 млрд доларів. За успішного виконання програми Україна може цьогоріч отримати ще один транш, а загальна сума отриманого фінансування зросте до 4,5 млрд доларів.