Американський мільярдер і винахідник Ілон Маск у своїй соцмережі Х (колишній Твіттер) оприлюдинив пост, у якому спробував висміяти президента України Володимира Зеленського. Цим він обурив користувачів мережі. На пост Маска відреагував і радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
У соцмережі X Маск виклав картинку із зображенням Зеленського.
"Коли минуло п'ять хвилин, а ти не попросив допомоги в мільярд доларів", — йшлося у підписі.
Яка реакція Офісу президента України
"Будь-яка підтримка Росії сьогодні — це пряма інвестиція у війну, геноцид, знищення вільного світу, ескалацію та право на безкарність. Будь-яке мовчання чи іронія щодо України сьогодні є прямим заохоченням російської пропаганди, яка виправдовує масове насильство та руйнування. На жаль, не всі і не завжди, будучи значущими медійними фігурами за тисячі кілометрів від епіцентру війни, здатні усвідомити, що таке щоденні обстріли і плач дітей, які втрачають своїх батьків", — написав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
Стефанчук прокоментував допис Маска
Спікер Верховної ради Руслан Стефанчук прокоментував допис Маска, зазначивши: "Той випадок, коли чувак намагався підкорити космос, але щось пішло не так і через 5 хвилин він був по зав'язки в лайні".
Пост Маска обурив користувачів соцмережі
"Коли минуло 5 хвилин, і ти не поширив російську пропаганду", — йдеться в одному з дописів.
Також один із користувачів опублікував у коментарях змінений фотошопом знімок, що зображує Маска у формі офіцера збройних сил Росії.
В акаунті під назвою "Республіканці проти Трампа" відреагували на допис так:
"Навіщо знущатися над відважним лідером, який веде свій народ у його героїчній боротьбі за свободу? Вам не соромно?"
Також одним з першим мем прокоментував український стендап-комік Антон Тимошенко. ""Отже, ти купив соціальну мережу, щоб знущатися з людей, які вмирають через любов до свободи. Візіонер", — написав він.
Його підтримали й інші українці.
"Коли ти підтримуєш воєнні злочини, злочини проти людства і геноцид", — висловився активіст Сергій Стерненко та опублікував мем з Маском у відповідь.
Окрім цього, підприємцю нагадали, що в 2015 році його компанії отримали майже 5 мільярдів доларів від державних фондів.
"Курво, твої власні компанії отримали більше субсидій, ніж будь-коли Україна. Ну ж бо, не патякай про те, у чому не тямиш", — написав американський підприємець Вільям Легейт.
Ще кілька коментарів під мемом власника X:
- "Що ви скажете про те, що путін посилає ракети по житлових будинках і лікарнях? Здається, ви ніколи не звертаєтеся до путіна, чи не так?";
- "Це все про увагу? Вам так боляче, що ваша репутація понад рік у вільному падінні? І те, що Зеленський – це все, чим ви б хотіли бути? Зараз соромно…";
- "Ілоне, ти огидний";
- "Зеленський бореться з Росією. Ти навіть з Цукербергом не зміг";
Британська медіакомпанія BBC назвала мем Маска про президента України "таким, що межує з образою".
За перші 9 годин після оприлюдення пост Маска викликав понад 27 тисяч коментарів.
Раніше у Євросоюзі визнали соцмережу X найбільшим джерелом дезінформації.
Що відомо про відключення Starlink біля Криму
Раніше видання CNN з посиланням на уривок з нової біографічної книги про Маска повідомило, що у 2022 році він наказав вимкнути мережу Starlink поблизу Криму, щоб не дати українським силам здійснити таємну атаку на Чорноморський флот РФ.
Згодом мільярдер заявив, що не давав таких розпоряджень і вказав, що SpaceX отримувала "терміновий запит від держорганів" на активацію мережі на ділянці до Севастополя, але відмовила, щоб не стати учасником війни та це не призвело до ескалації.
14 вересня газета The Washington Post написала, що Маск частково передав контроль над супутниковою мережею Starlink Пентагону.
Що відомо про опитування Маска щодо війни в Україні
3 жовтня 2022 року Маск поширив опитування, у якому запропонував свою позицію щодо найбільш імовірного завершення війни в Україні. Пропозиції Маска фактично передбачали капітуляцію України:
- Повторні вибори в анексованих регіонах під наглядом ООН. Росія піде, якщо на те буде воля народу.
- Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова).
- Постачання води до Криму забезпечено.
- Україна залишається нейтральною.
Користувачі отримали вибір: проголосувати "за" або "проти" такої "формули миру".
Тоді на заяву Маска відреагував радник Офісу Президента зі зворотньою пропозицією:
"Україна звільняє свої території. Включно з анексованим Кримом. Росія проходить демілітаризацію та обов'язкову денуклеаризацію і більше не може загрожувати іншим. - Військові злочинці зазнають міжнародного трибуналу".