WP: Маск частково передав контроль над системами Starlink Пентагону

Ілон Маск. Фото: АР

Американський бізнесмен Ілон Маск частково передав контроль над супутниковою мережею Starlink міністерству оборони США.

Про це повідомляє газета The Washington Post із посиланням на біографа мільярдера Волтера Айзексона.

За словами письменника, Маск бажав відмежуватися від вторгнення Росії на територію України, побоюючись, що використання технологій компанії SpaceX може призвести до ядерної війни.

"Він (Ілон Маск — Ред.) сказав: "Чому я на цій війні? Я створив Starlink, щоб люди могли відпочити, подивитися фільми на Netflix і пограти у відеоігри. Я не хотів створити щось, що могло б спричинити ядерну війну", — розповів Айзексон.

Біограф також зазначив, що мільярдер спілкувався з цього приводу із радником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном та головою Об'єднаного комітету начальників штабів Марком Міллі.

Письменник підкреслив, що опісля Маск вирішив передати повний контроль над певною кількістю обладнання Starlink та послугами супутникової мережі військовим Сполучених Штатів.

"Він не контролює геозони й умови використання", — підсумував Айзексон.

WP додає, що наприкінці 2022 року SpaceX запустила нову систему Starshield для потреб національної безпеки.

Що відомо про відключення Starlink біля Криму

Раніше видання CNN з посиланням на уривок з нової біографічної книги про Маска повідомило, що у 2022 році він наказав вимкнути мережу Starlink поблизу Криму, щоб не дати українським силам здійснити таємну атаку на Чорноморський флот РФ.

Згодом мільярдер заявив, що не давав таких розпоряджень і вказав, що SpaceX отримувала "терміновий запит від держорганів" на активацію мережі на ділянці до Севастополя, але відмовила, щоб не стати учасником війни та це не призвело до ескалації.