Маск заявив, що не вважає себе зрадником через ситуацію зі Starlink поблизу Криму

Ілон Маск. Фото: АР

Американський бізнесмен Ілон Маск заявив, що не вважає себе зрадником через ситуацію навколо вимкнення Starlink для українських військових поблизу Криму.

Про це мільярдер написав у своїй мережі Х (колишній Твіттер).

"Я громадянин Сполучених Штатів і маю тільки цей паспорт. Що б не сталося, я буду боротися за Америку і помру за неї. Конгрес США не оголошував війну Росії. Якщо хтось і є зрадником, то це ті, хто мене так називає", — заявив Маск.

Що відомо про відключення Starlink поблизу Криму

Гендиректор компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що не давав розпоряджень вимкнути супутникову мережу Starlink поблизу Криму, щоб перешкодити Україні атакувати російський флот. За його словами, вона й не була активована в тому регіоні.

Водночас мільярдер додав, що SpaceX отримувала "терміновий запит від державних органів" на активацію мережі на ділянці до Севастополя, але Маск відмовив, щоб компанія не стала учасником війни та це не призвело до ескалації. Він також заявив, що "обидві сторони мають погодитися на перемир'я".

Раніше видання CNN з посиланням на уривок з нової біографічної книги про Маска повідомило, що минулого року він таємно наказав інженерам вимкнути мережу Starlink поблизу кримського узбережжя, щоб не дати українським силам здійснити таємну атаку на Чорноморський флот РФ.