Зеленський заявив, що 30 вересня будуть "важливі новини" для України

Президент України Володимир Зеленський, 7 вересня 2023 р., фото: ОП

Президент Володимир Зеленський заявив, що тиждень, який минає, "значно посилив" Україну та українських громадян.

Про це глава держави повідомив у своєму відеозверненні.

"Ще й завтра (30 вересня — Ред.) будуть важливі для України новини: для наших воїнів, для всієї нашої держави", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що продовжується робота над тим, щоб і наступні тижні "додали Україні міцності та потрібної співпраці зі світом".

"Аби світ нас чув, розумів і підтримував. Я дякую всім, хто нам допомагає", — підкреслив глава української держави.

Вшанував пам'ять загиблих у Бабиному Яру

Зеленський відзвітував, як пройшов день, розповівши, що розпочав 29 вересня із участі в заходах з нагоди 82-их роковин масових розстрілів євреїв нацистами у Бабиному Яру.

"Лише за кілька тих днів вересня 41-го року були вбиті понад 30 тисяч людей. Загалом у Бабиному Яру за час нацистської окупації були вбиті близько 100 тисяч людей. Євреї, також роми, українці. Представники інших народів", — нагадав президент.

Глава держави наголосив, що "дуже важливо берегти пам'ять про ці жертви й про те зло, яке здійснило Голокост, було розбите й покаране".

"Україна береже таку пам'ять. "Ніколи знову!" для нас, для України, для всього цивілізованого світу — це не порожні слова. І так завжди буде", — зауважив Зеленський.

Зеленський зустрівся з вчителями України

Президент вказав, що зустрівся з вчителями — тими, "від кого, власне, залежить збереження історичної пам'яті та людяності".

"Подякував учителям, вихователям, викладачам, наставникам. Усім, хто виконує одну з найпочесніших місій у житті, — навчає дітей того, що необхідно, аби не змарнувати свою долю та бути міцним на життєвому шляху. Навчання — це завжди більше, ніж здобуття знань і навичок та опанування професії, це й характер, його сила, розмежування між добром і злом, яка приходить, коли вивчаєш людську культуру", — продовжив глава держави.

Зеленський підкреслив, що "освіта готує і налагоджує моральний компас людини, аби він працював і щоб завдяки цьому робота людини, життя людини збагачувало людяність — це дуже важливо".

"І ми бачимо, зокрема, по тому, що робить Росія, що таке, коли система освіти збанкрутувала. Коли моральний компас людей та суспільства зламаний. Зло тоді панує в такій країні. В Україні цього ніколи не буде. Не лише завдяки силі нашої зброї, а й завдяки силі духу, силі характерів, людяності, яка обов'язково переможе", — додав президент.