Зеленський вшанував пам'ять жертв Бабиного Яру

Президент Володимир Зеленський вшановує пам'ять жертв Бабиного Яру. Фото: ФЄГУ

В Бабиному Яру пройшла церемонія пам’яті до 82-ї річниці трагедії за участі президента Володимира Зеленського.

Про це повідомляє пресслужба Федерації єврейських громад України (ФЄГУ).

"Трагедія у Бабиному Яру в роки Другої Світової війни стала всесвітнім символом Голокосту. 29 вересня 1941 року нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва в урочищі. Того дня було розстріляно понад 22 тисячі людей. Конвеєр смерті на тому не зупинився і до середини жовтня кількість жертв перевищила 50 тисяч", — йдеться у повідомленні.

Президент Володимир Зеленський вшановує пам'ять жертв Бабиного Яру. Фото: FJCU

На прохання Зеленського цього разу церемонія була обмежена та включала точну кількість учасників. Присутні були рабини з Києва, Бердичева, Житомира, Білої Церкви та Черкас, на чолі з заступником голови ради Федерації єврейських громад України – рабином Рафаелем Рутманом.

У виступі президент зазначив, що юдаїзм в Україні сьогодні процвітає і розвивається без жодної дискримінації. Він передав вітання єврейській громаді, яка сьогодні ввечері відзначатиме свято Суккот.

Президент Володимир Зеленський вшановує пам'ять жертв Бабиного Яру. Фото: ФЄГУ

Рабин Рутман промовив молитву "Бог повний милосердя", прочитав кідуш і сказав президентові, що сьогодні, через 82 роки після трагедії, євреї України відзначатимуть свято з гордістю за своє походження і без жодного страху. Він також зазначив, що спільно з представниками Хабаду ФЄГУ розіслала 52 тисячі святкових пакунків у 180 міст України.