Зеленський зустрівся з головою Європейського банку реконструкції та розвитку: про що говорили

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із головою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, 29 вересня 2023 рік. Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з головою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, яка 29 вересня приїхала з візитом до Києва.

Про очільник держави повідомив у своєму Telegram-каналі.

Зеленський зауважив, що в Україну навіть під час повномасштабної війни надходять інвестиції, але для відновлення й стабільного економічного розвитку їхні обсяги мають бути "значно більшими".

"Якщо ми матимемо надійну систему ППО та робочі місця, люди повертатимуться навіть зараз, поки триває війна. І наша країна не лише битиметься за свою свободу, а й продовжуватиме жити", — сказав президент.

Очільник держави підкреслив, що Україна зацікавлена в продовженні співпраці з ЄБРР, зокрема у:

  • сфері енергетичної безпеки;
  • фінансуванні торгівлі;
  • підтримці критично важливої інфраструктури та муніципалітетів;
  • продовольчій безпеці;
  • корпоративному секторі.

Окрім цього, Зеленський наголосив на необхідності посилення фінансування реалізації проєктів у приватному секторі, а також залучення додаткового приватного капіталу для відновлення країни.

Своєю чергою Рено-Бассо відзначила, що економіка України стабілізувалася й продовжує працювати на значній частині території держави.

Голова ЄБРР розповіла про переговори з українським урядом і прем'єр-міністром щодо підготовки країни до зимового періоду.

"Ми й надалі підтримуватимемо "Укренерго" в будівництві захисту від повітряних атак. Також ми працюємо з "Нафтогазом", щоб забезпечити великі запаси газу. У нас є проєкт із "Укргідроенерго". Ми продовжуватимемо фінансування "Укрзалізниці" та транспорту", — запевнила посадовиця.

За її словами, Європейський банк реконструкції та розвитку має намір сфокусуватися на проєктах у приватному секторі, зокрема на збільшенні виробничих потужностей в сільському господарстві.

"ЄБРР співпрацює з банками у фінансуванні малого й середнього бізнесу, зокрема в напрямі страхування ризиків. Також банк працює над збільшенням свого статутного капіталу, що дасть змогу спрямувати додаткове фінансування на відбудову України", — додала Рено-Бассо.

Співпраця України та ЄБРР

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Євробанк реконструкції та розвитку підтримає енергетику України на 600 мільйонів євро у 2023 році.

За словами керівника українського уряду, між "Укргідроенерго", "Укренерго", "Нафтогазом" і ЄБРР 21 червня були підписані відповідні меморандуми.