Від початку війни ЄС надав Україні допомоги на 81 млрд євро — Фон дер Ляєн

. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Києві, 9 травня 2023 рік. Фото: Associated Press

Євросоюз від початку повномасштабної війни надав Україні фінансову, гуманітарну та військову допомогу на суму 81 мільярд євро.

Про це сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на заході "Дні освіти" у хорватському місті Спліт.

"Війна РФ проти України довела велику необхідність для Європи адаптуватися до більш небезпечного та швидкозмінного геостратегічного та геополітичного середовища. Ми нарощуємо зусилля у напрямку побудови оборонного союзу та зміцнюємо зв’язки з глобальними партнерами, яким довіряємо, а також із союзниками по НАТО. Водночас наша фінансова підтримка, а також військова та гуманітарна допомога для України становить уже 81 мільярд євро", — сказала фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії наголосила на спробах Росії застосувати проти ЄС енергетичний шантаж та паралізувати його енергетичну систему. Але завдяки рішучій спільній відповіді ЄС майже позбувся енергетичної залежності від російських викопних енергоносіїв. За її словами ціни на енергію, які влітку минулого року сягали "космічних висот", знизилися до передвоєнного рівня.

"Але ми знаємо, що ціни все ще високі. Це одна із тем для дискусії під час обговорення глобальної конкурентоспроможності ЄС на міжнародній арені. Ключовим рішенням залишається застосування та вдосконалення "чистих" технологій. Тому що саме це підвищить нашу незалежність, посилить конкурентоспроможність та зміцнить суверенітет", — підкреслила Фон дер Ляєн.

28 вересня Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.