Уряд офіційно отримав від США пропозиції щодо реформ в Україні

Денис Шмигаль на засіданні уряду, 12 вересня 2023 року. Фото: пресслужба уряду.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що пані посол Сполучених Штатів Бріджит Брінк офіційно передала для обговорення пропозиції щодо реформ в Україні.

Про це глава уряду написав у своєму Facebook за підсумками зустрічі з представницею зовнішньополітичного відомства США.

"Ми вірні нашому шляху реформ, які змінюють країну на краще та наближають вступ до Євросоюзу й НАТО", — зазначив Шмигаль.

Своєю чергою прем'єр-міністр продемонстрував американській амбасадорці Концепт посилення стійкості демократії в Україні.

"Цей документ розроблений за ініціативи президента Володимира Зеленського та погоджений, зокрема з керівниками антикорупційних структур в Україні", — пояснив глава уряду.

За словами Шмигаля, для реалізації Концепту Україна планує створити єдиний План реформ для посилення стійкості демократії, який об'єднає в собі всі потреби щодо позитивних перетворень у різних сферах.

"Також із Брінк обговорили пряму бюджетну підтримку з боку США, спільну роботу в межах Координаційної платформи донорів, посилення захисту неба та допомогу для енергетичного сектору", — додав прем'єр.

Що відомо про список реформ від США для України

25 вересня "УП" оприлюднила текст листа заступника радника Білого дому з нацбезпеки із питань міжнародної економіки Майка Пайла, якого він надіслав Координаційній платформі донорів, прем'єр-міністру Денису Шмигалю та ОП.

Як написало видання, лист містить перелік реформ, які Україна повинна провести для продовження надання їй військової допомоги. Зазначається, що реформи у документі розподілені за пріоритетністю впровадження: 0-3 місяці, 3-6 місяців, один рік, 18 місяців.

Умови стосуються реформування роботи наглядових рад Укренерго і Нафтогазу, створення наглядової ради для нового Укроборонпрому, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади, Міноборони та всіх силових відомств.

Серед вимог — запровадження ринкових цін на газ та електроенергію.

26 вересня у посольстві США в Україні підтвердили передання переліку.

"У рамках діалогу, що триває з Україною та сторонами, зацікавленими у майбутньому успіху, Сполучені Штати надали запропонований перелік пріоритетних реформ для обговорення та зворотного зв'язку на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України у Брюсселі", — поінформували у дипвідомстві.

Окрім цього, зазначили, що перелік був наданий як основа для консультацій з урядом України та ключовими партнерами в рамках підтримки України та її зусиль з інтеграції в Європу. Метою цих зусиль є визначення пріоритетів і консолідація кроків з реформування разом з Україною і ключовими зацікавленими сторонами.

27 вересня у Білому домі наголосили, що переданий Києву від Сполучених Штатів список пріоритетних реформ для якнайшвидшої інтеграції України в Європу не є умовою подальшої військової допомоги.