Сенат США схвалив проєкт фінансування для запобігання "шатдауну", що передбачає 6 млрд доларів для України

Фото: Shutterstock

Сенат Сполучених Штатів проголосував за короткострокову бюджетну резолюцію, яка дозволить уникнути призупинення роботи федерального уряду. Документ передбачає понад 6 мільярдів доларів на допомогу Україні.

Про це повідомило агентство Reuters.

З 1 жовтня у США може настати "шатдаун" — часткове призупинення роботи уряду — якщо до 30 вересня Конгрес (Палата представників та Сенат) не схвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік.

У Державному департаменті вважають, що "шатдаун" не вплине на військову допомогу Україні, але може змінити швидкість її надання.

Аби запобігти "шатдауну" Сенат 77 голосами "за" і 19 "проти" підтримав проєкт короткострокової бюджетної резолюції. Документ передбачає фінансування уряду на 45 днів до 17 листопада. Потягом цього часу мають знайти компромісні рішення щодо бюджету на 2024 фіскальний рік.

Як пояснила пані посол України у США Оксана Маркарова, Сенат провів процедурне голосування, яке уможливить внесення законопроєкту на голосування в Сенаті найближчим часом, після чого ухвалений законопроєкт буде направлено на розгляд Палати представників.

За її словами, внесений законопроєкт про безперервні асигнування на 2024 рік передбачає виділення 6,152 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні, зокрема:

  • 4,499 мільярда доларів — оборонні видатки;
  • 1,650 мільярда доларів — економічна підтримка (в тому числі пряма бюджетна).

"Це тільки поданий проєкт. До зупинки уряду залишається 3 робочих дні, протягом яких будуть тривати дуже активні дискусії в Сенаті та у Палаті представників, за якими ми посольстві не тільки активно стежимо, але й активно адвокатуємо необхідність безперервної підтримки України", — додала Маркарова.