У Словаччині отримали тимчасовий прихисток майже 400 тисяч українців — Лубінець

Омбудсман України Дмитро Лубінець. Фото: Суспільне Рівне

У Словаччині станом на сьогодні отримали тимчасовий притулок майже 400 тисяч українських біженців.

Про це повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами зустрічі з громадським захисником прав Словаччини Робертом Доброводським.

"Подякував за підтримку України та за тимчасовий прихід у Словаччині для майже 400 000 українських біженців. Також повідомив, що стежу за діяльністю української влади щодо забезпечення прав всіх національних меншин, у тому числі словаків, які проживають в Україні, щоб вони мали можливість користувалися всіма правами та свободами", — йдеться у дописі омбудсмана України.

Сторони домовилися про інформаційний обмін та подальшу співпрацю. Лубінець запросив громадського захисника прав Словаччини долучитися до онлайн-конференції омбудсменів у межах Другого парламентського саміту Кримської платформи.

Також Лубінець поінформував, що на зустрічі з головою Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин Петрою Ротер розповів про становище національних спільнот на окупованих територіях та презентував "Дослідження щодо становища національних спільнот та корінних народів на ТОТ України", проведене спільно з Радою Європи.

"Наголосив, що попри воєнний стан, я постійно стежу за дотриманням прав національних меншин в Україні й це для мене одне з пріоритетних питань", — сказав Лубінець.

Понад 8,25 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це свідчать дані Агентства ООН у справах біженців станом на 23 травня. В ООН зазначили, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.