Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року

Ілюстративне фото: Getty Images

Європейська комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для біженців з України, з 4 березня 2024 року по 3 березня 2025 року. Це забезпечить підтримку для понад 4 мільйонів українців, які користуються захистом у всьому ЄС.

Про це йдеться у пресрелізі, яка опубліковано на сайті Єврокомісії.

Зазначається, що Євросоюз активував Директиву про тимчасовий захист для біженців з України 4 березня 2022 року, і дія документа була автоматично продовжена на один рік. Єврокомісія вважає, що причини для тимчасового захисту зберігаються і тому він має бути продовжений як необхідна та адекватна реакція на поточну нестабільну ситуацію. Тепер пропозицію Єврокомісії має ухвалити Рада ЄС.

Директива про тимчасовий захист забезпечує негайний захист та доступ біженців до прав у ЄС, зокрема, права на проживання, доступ до ринку праці, житла, соціальної, медичної та інших допомог. Це також повинно запобігти надмірному тиску на національні системи надання притулку.

11 вересня повдомлялось, що Чехія планує продовжити тимчасовий захист для біженців з України до березня 2025 року.

Понад 8,25 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це свідчать дані Агентства ООН у справах біженців станом на 23 травня. В ООН зазначили, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.