Норвегія виділила Україні 92 мільйони доларів гуманітарної допомоги

Прапор Норвегії. Getty Images

Норвегія виділила Україні додатково 1 мільярд норвезьких крон (92,5 мільйона доларів) гуманітарної допомоги.

Про це повідомили у пресслужбі норвезького уряду.

"Цивільне населення України дуже постраждало внаслідок жорстокої війни Росії. Зусилля українського народу, спрямовані на боротьбу з щоденними нападами на цивільних осіб та цивільну інфраструктуру, є героїчними. Вони потребують нашої допомоги, щоб пережити ще одну зиму війни", — зазначила глава МЗС Норвегії Аннікен Гуйтфельдт.

Кошти будуть спрямовані для надання допомоги найбільш вразливим верствам населення, дітям, біженцям і внутрішньо переміщеним особам, яка включатиме забезпечення доступу до житла, їжі, води, освіти, охорони здоров'я та психосоціальної підтримки, а також захисту від сексуального та гендерного насильства.

Фінансування виділяють в рамках Програми підтримки Нансена для України. Допомога буде розподілена через наявні програми, створені ООН та Червоним Хрестом, додали у норвезькому уряді.

Військова допомога він Норвегії для України

12 липня міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам на полях саміту НАТО у Вільнюсі заявив передачу Україні двох систем NASAMS і тисячі безпілотників Black Hornet, які використовується для розвідки та ідентифікації цілей.

24 серпня влада Норвегії ухвалила рішення передати Україні зенітні ракети до комплексів IRIS-T, обладнання для розмінування, а також винищувачі F-16.

19 вересня стало відомо, що Норвегія в межах військової допомоги передасть Україні близько 50 гусеничних транспортерів M548 (NM199) для перевезення вантажів по бездоріжжю.