Норвегія передає Україні 50 гусеничних транспортерів

. Гусеничний транспортер M548 (NM199). Фото: Trygve Hongset, Збройні сили Норвегії.

Норвегія в межах військової допомоги передасть Україні близько 50 гусеничних транспортерів M548 (NM199) для перевезення вантажів по бездоріжжю.

Про це повідомив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

"Це важливо для забезпечення постачання в райони, де немає доріг", — сказав він.

M548 є гусеничною машиною, яка здатна пересуватися на місцевості, недоступній для колісної техніки, тому вони є важливим доповненням до колісних вантажівок для перевезення вантажів. Вантажівки можуть перевозити боєприпаси, продовольство та воду українським військам у польових умовах.

Норвезька версія гусеничних транспортерів M548 має назву NM199. Вони перебували на зберіганні в армії Норвегії, але перед передачею Україні, транспортери проходять техобслуговування.

"Україна все ще має гостру потребу у військовій підтримці у боротьбі з російськими військами вторгнення. Норвегія продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", — заявив міністр оборони.

12 липня міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам на полях саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що Норвегія передасть Україні дві системи NASAMS і тисячу безпілотників Black Hornet, які використовується для розвідки та ідентифікації цілей.

24 серпня влада Норвегії ухвалила рішення передати Україні зенітні ракети до комплексів IRIS-T, обладнання для розмінування, а також винищувачі F-16.