Норвегія надасть Україні ракети для IRIS-T та обладнання для розмінування

Важливо
. Система ППО IRIS-T. Фото: Getty Images

Влада Норвегії ухвалила рішення передати Україні зенітні ракети до комплексів IRIS-T, а також обладнання для розмінування.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті уряду Норвегії.

Зазначається, що цю допомогу надають у межах 5-річної програми "Нансен" вартістю 75 млрд норвезьких крон. На початку 2023 року уряд Норвегії оголосив про прискорення фінансування програми на 2,5 млрд норвезьких крон, тим самим загальний обсяг підтримки досяг 10 млрд норвезьких крон.

Ракети запускатимуться з пускових установок, які погодилася передати Швеція. Для норвезьких Збройних сил будуть виготовлені нові ракети, які відповідатимуть переданим у дар.

"Норвегія продовжуватиме підтримувати Україну в її боротьбі за захист від російської армії. Тому наразі ми передамо в дар Україні ракети протиповітряної оборони. На сьогодні це один з найбільших норвезьких внесків на військове обладнання для України", — сказав прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.

Крім цього, уряд Норвегії передасть Україні портативні комплекти для знешкодження вибухових речовин і заряди вибухівки для розмінування мінних полів, які встановили росіяни, щоб не допустити просування українських Сил оборони на лінії фронту. Це обладнання "буде вилучено із запасів норвезьких Збройних сил і знову придбано".

"Раніше ми вже передавали запитане військове обладнання, таке як зенітно-ракетні комплекси NASAMS, артилерійські боєприпаси й танки. Норвегія також робить значний внесок у підготовку та навчання українського персоналу і в Норвегії, і за кордоном. Важливо, щоб ми залишалися єдині в нашій підтримці України", — додав Стьоре.

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час зустрічі із президентом Володимиром Зеленським підтвердив, що країна також передасть Повітряним силам F-16, передає кореспондентка Суспільного. Точну кількість літаків очільник уряду Норвегії не озвучив, але відомо, що 2 винищувачі нададуть одразу для навчання. Також Стьоре заявив, що Норвегія продовжить підтримувати енергетичну інфраструктуру України.

12 липня міністр оборони Норвегії Бйорн Арілд Грам на полях саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що Норвегія передасть Україні дві системи NASAMS і тисячу безпілотників Black Hornet, які використовується для розвідки та ідентифікації цілей.