ВРП збільшила кількість суддів Вищого антикорсуду

ВАКС. Фото: Суспільне

Вища рада правосуддя збільшила чисельність суддів Вищого антикорупційного суду України. Зміни пов'язані зі складністю справ, які розглядає ВАКС, а також із розширенням повноважень суду.

Про це йдеться у повідомленні ВРП.

Зазначається, що Рада визначила нову кількість суддів у ВАКС – 63 посади, з них 21 посада суддів Апеляційної палати. На початковому етапі створення суду ВРП погодила 39 посад суддів Вищого антикорсуду, у тому числі 12 посад суддів в Апеляційній палаті ВАКС.

"Необхідність збільшення кількості суддів Вищого антикорупційного суду зумовлена, зокрема, складністю справ, які перебувають у провадженні ВАКС, а також законодавчими змінами, які значно розширили повноваження суду", — йдеться у повідомленні.

У ВРП зазначили, що у держбюджеті на 2024 рік передбачено достатній обсяг фінансування суддівської винагороди з урахуванням додаткової чисельності суддів та працівників апарату ВАКС.

"Це рішення прийнято тимчасово, до затвердження нормативів кадрового забезпечення судів та здійснення на їх підставі нових розрахунків", — наголосили у Вищій раді правосуддя.

1 червня ВРП призначила повноважний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС), розблокувавши роботу ключового органу з формування суддівського корпусу. Це дозволить проводити добір суддів на понад дві тисячі вакантних посад, а також завершити кваліфікаційне оцінювання суддів.

За результатами проведених співбесід з 32 кандидатами ВРП призначила 16 членів комісії, вісім з них – судді та судді у відставці.

Що відомо про роботу Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя – колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування, який стежить за забезпеченням незалежності судової влади, а також професійної етики суддів і прокурорів.

Для роботи ВРП потрібно щонайменше 15 суддів. Десять членів Вищої ради правосуддя 22 лютого достроково склали повноваження. Це означало, що орган раніше не мав достатньої кількості членів для ухвалення рішень і припинив роботу.

Раніше стало відомо, що країни "Великої сімки" сподіваються, що Україна якнайшвидше призначить нових членів Вищої ради правосуддя з-поміж кандидатів, перевірених Етичною радою.

Про це повідомлялося в офіційному Twitter послів "Великої сімки" з підтримки реформ в Україні.

"Посли G7 з нетерпінням очікують, що з’їзд суддів призначить 8 нових членів Вищої ради правосуддя з числа кандидатів, перевірених Етичною радою", — йшлося у повідомленні.

12 січня цього року XIX з'їзд суддiв, який відбувся у Києві, обрав членами Вищої ради правосуддя по квотi з'їзду суддiв Тетяну Бондаренко з Миколаївського апеляційного суду, суддю Херсонского адміністративного окружного суду Олену Ковбій та суддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергія Бурлакова.

Таким чином, судді заповнили вже всі 8 вакансій і Вища рада правосуддя змогла розпочати свою роботу.