G7 закликає якнайшвидше призначити нових членів Вищої ради правосуддя

Ілюстративне фото: Getty Images

Країни "Великої сімки" сподіваються, що Україна якнайшвидше призначить нових членів Вищої ради правосуддя з-поміж кандидатів, перевірених Етичною радою.

Про це повідомляється в офіційному Twitter послів "Великої сімки" з підтримки реформ в Україні.

"Посли G7 з нетерпінням очікують, що з’їзд суддів призначить 8 нових членів Вищої ради правосуддя з числа кандидатів, перевірених Етичною радою", — йдеться у повідомленні.

Посли підкреслили, що якнайшвидший початок роботи ВРП є важливим кроком у судовій реформі України на її шляху до європейської інтеграції.

10 січня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що ФРН підтримуватиме євроінтеграційні наміри України, для чого надасть українському уряду рекомендації щодо реформ у галузі права та боротьби з корупцією.

"Для мене важливо, щоб навіть у цю воєнну зиму ми не втратили з уваги місце України в нашій європейській родині. Українці щодня борються за право на незалежне життя. Вони бачать своє майбутнє в Європі, в ЄС. Тому я також хотіла б поговорити про прогрес, досягнутий у процесі вступу. Як федеральний уряд, ми хочемо зробити Україні конкретні пропозиції щодо досягнення прогресу у зміцненні верховенства права, незалежних інституцій та боротьби з корупцією, а також у наближенні до стандартів ЄС", — наголосила вона.

У червні Європейська Комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата, за умови дотримання низки кроків. Однією з умов було завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя Радою з етики та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Читайте також

Верховна рада ухвалила усі законопроєкти, рекомендовані Єврокомісією — Стефанчук

Скасування ОАСК не означає, що скандальні судді втратять посади, їх можуть перевести до іншого суду — Жернаков