Орбан заявив, що Угорщина не підтримуватиме Україну, допоки українці "не відновлять мовні права етнічних угорців"

ЗМІ
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, фото: AP

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина не підтримуватиме Україну в жодному питанні міжнародних справ, "поки мовні права етнічних угорців там не будуть відновлені".

Про це повідомляє Reuters.

"Вони хочуть перетворити угорські школи на українські, а якщо це не спрацює, то закрити їх. Ми не підтримаємо Україну в жодному питанні на міжнародній арені, доки вона не відновить закони, що гарантують права угорців", — сказав Орбан.

За його словами, в Україні нібито обмежені права близько 150 000 етнічних угорців на використання рідної мови, особливо в освіті, після того, як у 2017 році Київ ухвалив закон, що обмежує використання мов меншин у школах.

Раніше Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна готова внести зміни до законів про права нацменшин, якщо в цьому буде потреба, перед початком переговорів про вступ до ЄС.

23 серпня Верховна рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №9610 "Про внесення змін до Закону України "Про національні меншини (спільноти) України" щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України".

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня 2022 року надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.