Орбан заявив, що Україна не зможе перемогти Росію і що є речі, важливіші за свободу. У МЗС відповіли

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: АР

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна не зможе перемогти Росію. Тому, за словами Орбана, “необхідно вирішити щось набагато важливіше, ніж свобода, яку Захід ставить на перше місце, а саме — питання збереження країни”. В МЗС України на це заявили, що Україна не торгує ні своїми територіями, ні своїм суверенітетом.

Про те, що він не вірить у здатність України перемогти РФ, Орбан сказав в інтерв'ю ексведучому Fox News Такеру Карлсону, який відомий своєю підтримкою Росії.

Коли Карлсон сказав угорському прем'єр-міністру, що люди в Америці думають, що Україна виграє війну з Росією, Орбан відповів: “Це неправда. Це не просто непорозуміння, це брехня, і це неможливо. Будь-хто, хто займається політикою і розуміє логіку, цифри, дані, знає, що це неможливо”.

При цьому  Орбан, додав, що він “глибоко симпатизує Україні”. На запитання, чому Україна не може перемогти, прем'єр-міністр відповів, що в кінцевому підсумку буде мати значення кількість солдатів на полі бою.

“Росіяни в цьому набагато сильніші, набагато чисельніші, набагато чисельніші, ніж українці”, — заявив Орбан.

Саме тому, за його словами, нинішня стратегія Заходу є "погано складеною стратегією", яка не дозволить перемогти Росію.

У випадку з Росією, заявив угорський прем'єр-міністр, необхідно вирішити щось набагато важливіше, ніж свобода, яку Захід ставить на перше місце, а саме — питання збереження країни.

"Ми не можемо дозволити собі перетворити довгий кордон між Росією і Україною на кордон НАТО. Це означало б негайну війну, небезпеку для всіх нас, навіть для Вашингтона", — заявив Орбан.

За його словами, з Росією має бути досягнута угода про нову архітектуру безпеки, яка дасть Україні безпеку і суверенітет, але не членство в НАТО.

Як коментують заяви Орбана в МЗС України

ЗМІ відзначають, що прем‘єр-міністр Угорщини вважає, що Захід має укласти угоду із президентом РФ щодо безпеки України, яка не повинна включати ні повернення Криму, ні членство України в НАТО, наголосив речник МЗС України Олег Ніколенко. Орбан також переконаний, що найкращим шансом для миру є припинення військової підтримки України, додав дипломат.

“Насправді ми вже почали хвилюватися, що Віктор Орбан давно не закликав припинити постачання зброї до України та узаконити агресію Росії. Навіть почали сумніватися в послідовній позиції угорського прем’єра. Ми не знаємо як там в Угорщині, але Україна не торгує ні своїми територіями, ні своїм суверенітетом. І світ не буде торгувати”, — заявив Ніколенко.

Він додав, що російське керівництво, яких би воно не залучало публічних адвокатів, неодмінно понесе відповідальність за все заподіяне українцям зло.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄСмає припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції ЄС і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна не схвалює плани Єврокомісії надати Україні більше грошей і не бажає вносити додаткові гроші для фінансування збільшених витрат ЄС на обслуговування боргу за позикою.