Ексдиректор «Роскосмосу» Рогозін отримав оплачувану посаду, пов’язану з Україною

З осені 2022 року Дмітрій Рогозін бере активну участь у бойових діях проти України та пише про це на своїх сторінках у соцмережах. Фото: Telegram Рогозіна, 9 червня 2023 року

Дмітрій Рогозін, який до липня 2022 року був директором «Роскосмосу», стане сенатором Ради федерації — верхньої палати Федеральних зборів Російської Федерації. У раді він представлятиме окуповану росіянами Запорізьку область.

Про призначення Дмітрія Рогозіна сенатором 23 вересня 2023 року повідомив так званий губернатор окупаційної адміністрації Запорізької області Євген Балицький на своїй сторінці у Telegram. Саме Балицький підписав указ про наділення Рогозіна повноваженнями сенатора — «представника від виконавчого органу державної влади Запорізької області».

Станом на ранок 25 вересня імені Дмітрія Рогозіна серед переліку сенаторів Ради федерації не було. Проте сьогодні відбувається засідання Ради, на якому, йдеться у повідомленні на сайті цього органу, мають розглянути кадрові питання «у зв’язку з отриманням повноважень нових сенаторів».

До Ради федерацій входять по два представники від кожного з суб’єктів РФ (республіки, краю, області і т.д.). Одного призначає законодавчий (представницький) орган, іншого – виконавчий. Сенатори призначаються на час діяльності органів, які їх делегували.

Відповідно до закону РФ «Про статус сенатора РФ і статус депутата Державної думи», сенатори отримують зарплату, медичне, санаторно-курортне обслуговування, страхування і т.п.

Також сенатори на час своїх повноважень мають недоторканність, тобто без згоди Ради федерації вони не можуть бути притягнуті до кримінальної чи адміністративної відповідальності, не можуть бути затримані, арештовані чи викликані на допит.

Ексдиректор «Роскосмосу» Рогозін у день нагородження військових РФ на окупованих територіях. Фото: Telegram Рогозіна, 15 липня 2023 року

Дмітрій Рогозін, втративши роботу у «Роскосмосі», активно намагався домовитися за іншу посаду. Це встановили журналісти редакції розслідувань Суспільного, які навесні 2023 року отримали дані зі зламаного листування Дмітрія Рогозіна.

У першій частині «Секретів Рогозіна» йдеться про намагання Рогозіна отримати посаду, зокрема через домовленість із наближеним до Владіміра Путіна російським олігархом Аркадієм Ротенбергом, а також про випробування зброї, на виробництво якої, за спостереженнями журналістів, Рогозін намагався отримати державне фінансування.

У листуванні, зокрема з Аркадієм Ротенбергом, Дмітрій Рогозін президента Російської Федерації не називав на ім’я, лише – «Він», «Начальник», «ВВ», «Головнокомандувач». Фото: Скріншот із листування Дмітрія Рогозіна, яке отримали журналісти редакції розслідувань Суспільного

У другій частині розказано про спроби ексдиректора Дмітрія Рогозіна отримати вплив на окуповані частини Донецької та Луганської областей, його участь у війні проти України та поранення під час святкування дня народження у Донецьку.