Суд залишив без змін запобіжний захід Коломойському. Прохання Ткаченка і ведучих "1+1" взяти на поруки не задовольнили

Важливо
Український бізнесмен Ігор Коломойський під час судового засідання у Києві, 25 вересня 2023 року. Фото: Yan Dobronosov/Global Images Ukraine/Getty Images

Київський апеляційний суд 25 вересня розглянув скаргу та залишив без змін рішення від 2 вересня про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі понад 509 мільйонів гривень бізнесмену Ігорю Коломойському.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Сторона захисту просила суд скасувати арешт з альтернативою застави.

Своєю чергою прокурор клопотав, щоб засідання проводили у закритому режимі. Однак адвокати були не проти, аби воно було відкритим.

На запитання журналістів, як він почувається, Коломойський відповів, що добре. Окрім цього, бізнесмен зазначив, що не спілкується з представниками влади, оскільки у нього відібрали телефон.

Телеведучі каналу "1+1" Наталія Мосейчук, Алла Мазур і Юрій Горбунов, а також колишній міністр культури Олександр Ткаченко прийшли на засідання, аби взяти Коломойського на поруки.

Мосейчук назвала рішення взяти Коломойського на поруки "історією про гуманність" і підкреслила, що воно було колективним.

"Я прийшла сюди щоб взяти на поруки, я переконана, що не здійснить кроків, не буде імітувати хвороби, у вас під судом палити шини, він витримає все. Я пишаюсь що працюю на "1+1" і він інвестор каналу", — додала телеведуча.

Ткаченко заявив, що Коломойський "зробив внесок у вільні медіа в Україні".

"Він не буде протидіяти слідству, я знаю де він живе, місце перебування, готовий взяти на поруки", — сказав ексміністр.

Горбунов зазначив, що знає Коломойського "багато років".

"Знаю його відношення до родини, цінності, патріотизм. Ми знаємо, що діти, дружина, сестра і він нікуди не дінеться", — стверджував актор.

Сам же Коломойський розповів, що нікого не звинувачує. Також бізнесмен поінформував, що судять його не як громадянина України, оскільки "нібито забрали громадянство", але український паспорт він "нікому не віддавав".

Суд залишив запобіжний захід без змін

Суд залишив без змін рішення про взяття під варту Коломойського та відмовив представникам каналу "1+1" у можливості взяти бізнесмена на поруки. Не змінилася й застава у 3 мільярди 891 мільйон гривень.

Своєю чергою сторона захисту заявила, що "не задоволена" рішенням суду залишити Коломойському запобіжний захід.

Адвокат Ігор Лисак, виступаючи перед журналістами, назвав відповідне рішення суду "неочікуваним". На запитання про те, буде бізнесмен вносити заставу, відповів: "Ну яка застава? Ми вважаємо, що правоохоронні органи зі злочинів проти власності переходять на службовий злочин. Європейський суд навіть каже, що це не припустимо".

"Ми залишаємо за собою Європейський суд з прав людини. У нас 6 числа [жовтня] буде розглядатися апеляція на зміну запобіжного заходу. Я думаю, що після 6 будемо визначатися", — додав правозахисник.

Що цьому передувало

2 вересня Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ", — вказали в СБУ.

Згодом йому обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень Приватбанку. НАБУ та САП вжили заходи щодо арешту його активів.

Правоохоронці 15 вересня оголосили бізнесмену нову підозру за трьома статтями у справі про заволодіння 5,8 мільярда гривень.

Наступного дня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід Коломойському, змінивши розмір застави на 3 мільярди 891 мільйон гривень.