"Закон повинен працювати": звернення Зеленського після засідання суду у справі Коломойського

Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 2 вересня опосередковано згадав затримання бізнесмена Ігоря Коломойського, якому сьогодні обрали запобіжний захід у справі про шахрайство.

"Безумовно, ми захистимо Україну та повернемо свободу всій землі. І кожен із нас відчує, що це буде Україна інших правил. Кордони – ті самі. Демократія – напевно, така ж бурхлива. Свобода – одна з найбільших у Європі, як і завжди. Але точно без багатолітнього "як завжди" щодо тих, хто грабував Україну та ставив себе вище, ніж закон і будь-які правила", — сказав Зеленський.

Він також подякував українським правоохоронцям "за рішучість довести до справедливого результату кожну зі справ, які десятиліттями гальмувались".

"Закон повинен працювати. Так є. Так буде", — підсумував президент.

Бізнесмену Ігорю Коломойському сьогодні 2 вересня обрали запобіжний захід у справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 500 мільйонів гривень.

Раніше сьогодні Коломойський отримав підозру у шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ", — йшлося у повідомленні СБУ.

У лютому правоохоронці провели обшуки у будинку бізнесмена Ігоря Коломойського. Служба безпеки тоді заявила, що вони пов’язані з виявленими схемами привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".