САП: Коломойському повідомлено про підозру у заволодінні понад 9,2 млрд грн ПриватБанку

Ігор Коломойський. Фото: УНІАН

Колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПриватБанку Ігорю Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи повідомлено про підозру у заволодінні коштами фінустанови на суму понад 9,2 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"У межах досудового розслідування встановлено, що протягом січня-березня 2015 року один з власників ПриватБанку з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку розробив злочинний план заволодіння коштами банківської установи", — йдеться у повідомленні.

Для реалізації схеми, Коломойський залучив п'ятьох працівників банку, серед яких: голова правління ПАТ КБ "ПриватБанк"; заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ "ПриватБанк"; заступник голови правління "ПриватБанку" – директор казначейства; начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства та заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ "ПриватБанк".

"Схема полягала у штучному створенні організованою групою зобов’язання банку виплатити одній з підконтрольних компаній понад 9,2 млрд грн за нібито зворотний викуп власних облігацій за завищеною вартістю, шляхом підробки відповідних документів", — пояснили у САП.

Частина цих коштів, а саме понад 446 млн грн, була легалізована шляхом перерахування під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів на особистий рахунок кінцевого бенефіціара ПриватБанку через ряд фінансових операцій з підконтрольними компаніями, та в подальшому внесені ним до статутного капіталу банку з метою виконання вимог Програми фінансового оздоровлення ПриватБанку. Рештою ж коштів підозрювані розпорядились на власний розсуд.

"Дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК України, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми", — йдеться у повідомленні.

Їм загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Що відомо про справу Коломойського

Коломойському 2 вересня обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

До цього Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ", — вказали в СБУ.

У лютому правоохоронці провели обшуки в будинку Коломойського. Служба безпеки тоді заявила, що вони пов'язані з виявленими схемами привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".