Сили оборони можуть досягти значущого прориву на півдні за кількох умов — ISW

Доповнено
Фото: з Фейсбуку Генштабу ЗСУ

Українські війська можуть досягти оперативно значущого прориву на південному фронті за умови дотримання кількох ключових припущень.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначили аналітики, значний успіх українських військ буде більш імовірним, якщо

  1. російські війська не матимуть необхідних резервів або бойової потужності для утримання оборони на заході Запорізької області;
  2. українські війська збережуть достатню бойову міць, щоб продовжувати наступ після виснаження російської бойової потужності;
  3. і російські оборонні позиції за нинінім районом бойових дій не так сильно заміновані і не так добре підготовлені, як укріплення, які прорвали українські війська.
“Ця гіпотеза є хибною, якщо будь-яке з цих припущень не відповідає дійсності. Існують ознаки того, що ці припущення залишаються справедливими на момент написання цього звіту”, — наголосили аналітики.

За оцінками ISW, російські військові не мають достатніх сил, розгорнутих у західній частині Запорізької області, щоб повністю укомплектувати її оборону в глибину. Аналітики вважають, що українські війська зможуть швидше прорватися через російські польові укріплення, якщо вони не будуть належним чином укомплектовані.

“Операції України в Бахмуті утримують російські війська на сході України і подалі від південного фронту, а також допомагають унеможливити створення стратегічного резерву”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначили в ISW, керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив 22 вересня, що російські військові розгорнули свою "резервну армію" (25-ту загальновійськову армію) "приблизно на північ від Бахмута" для захисту від українських контрнаступальних зусиль на сході України.

“Залишається незрозумілим, чи мають українські війська достатньо резервних сил і бойової потужності для продовження наступальних операцій на півдні, доки не буде прорвано російську оборону, щоб ефективно використати оперативний прорив.  Також залишається незрозумілим, наскільки сильно заміновані або добре підготовлені російські позиції на південь від нинішньої зони бойових дій”, — йдеться у звіті.

Аналитики відзначають, що український контрнаступ перебуває у надзвичайно динамічній фазі, і вони не готові надати впевнений прогноз розвитку подій, попри нещодавні позитивні показники.

“Нещодавні багатообіцяючі повідомлення про тактичний прогрес українських військ, включно з проривом деяких російських польових укріплень в районі Оріхова, не слід розглядати як гарантію того, що Україна стоїть на порозі значного оперативного успіху. Спостерігачам слід бути терплячими до плану української кампанії і очікувати, що український контрнаступ триватиме протягом зими 2023 року і весни 2024 року. Для досягнення успіху Україні не потрібно досягати раптового і драматичного глибокого проникнення вглиб країни”, — йдеться в аналітичному звіті.