ЗСУ прорвали лінію оборони біля Вербового, але найбільший прорив у контрнаступі буде після Токмака — Тарнавський

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський, фото: Командувач Тарнавський/Telegram

Зима не сповільнить контрнаступ України, і найбільший прорив Збройних Сил України буде після звільнення Токмака. Але ЗСУ вже прорвали лінію оборони біля Вербового.

Про це сказав командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" генерал Олександр Тарнавський у коментарі CNN.

Сильні дощі восени можуть зробити землю в Україні мокрою та ускладнити пересування важкої техніки, як-от танків, але Тарнавський каже, що українські сили рухаються невеликими групами, переважно пішки. Він запевнив, що погода не має стати на заваді військовим у контрнаступі.

"Погода може бути серйозною перешкодою під час просування, але враховуючи те, як ми рухаємося вперед, здебільшого без транспортних засобів, я не думаю, що погода сильно вплине на контрнаступ", — сказав Тарнавський.

Генерал переконаний, що великий прорив України — найбільший у цьому контрнаступі — ще попереду.

"Я думаю, що це станеться після Токмака. Зараз вони покладаються на глибину своєї лінії оборони там. Є комбінація невеликих шкідливих груп оборони противника, які наразі розташовані дуже точно та компетентно. Але дії наших бійців змушують їх повільно відступати, коли вони стикаються з нашими штурмовими загонами. На лівому фланзі (біля Вербового — ред.)​​ ми маємо прорив, і ми продовжуємо просуватися далі", — додав військовий.

Позитивно оцінюючи кінцевий результат, генерал визнав, що для успіху контрнаступу українським військам потрібно принаймні дійти до міста Токмак.

"Токмак – це ціль, як мінімум. Загальна мета — дістатися до наших державних кордонів", —заявив Тарнавський.

Що відомо про просування ЗСУ на півдні та сході України

Командувач оперативно-стратегічного угрупування "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявив, що повільне просування Сил оборони під час контрнаступу на півдні, спричинені хорошою підготовкою армії РФ до цих подій. ЗСУ намагаються пройти крізь мінні поля, тривають постійні артобстріли з обох боків.

16 серпня українські військові звільнили Урожайне на Донеччині, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона зазначила, що ЗСУ закріплюються на досягнутих рубежах.

28 серпня в Міноборони підтвердили, що українські військові звільнили Роботине на Запоріжжі. 23 серпня на даху місцевої школи Сили оборони вивісили український прапор.

В перші дні осені 2023 року ЗСУ прорвали перші оборонні лінії РФ. За словами речника об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександра Штупуна, українські бійці розміновували вручну, "тому що будь-яку техніку ворог брав на приціл і намагався її знищити. Тому її доводилося відводити".

17 вересня українські військові звільнили Кліщіївку на Донеччині, що за сім кілометрів від Бахмута, повідомив Суспільному начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш. Нині тривають тяжкі бої за Андріївку.