РФ добре підготувалася до контрнаступу, тому він повільний — Тарнавський

Український військовий веде вогонь з міномета по російських позиціях поблизу Бахмута, 2 липня 2023 рік. Фото: AP/Alex Babenko

Командувач оперативно-стратегічного угрупування "Таврія" генерал Олександр Тарнавський заявив, що повільне просування Сил оборони під час широкомасштабних наступальних дій, зокрема на півдні, спричинені хорошою підготовкою армії РФ до цих подій.

Про це генерал сказав в інтерв'ю CNN.

"Він (контрнаступ — ред.) є успішним, але не настільки, як хотілося б кожному з нас", — сказав Олександр Тарнавський і додав, що всі чекали, що він буде "швидким, з блискавичним рухом, знищенням противника, захопленням якихось рубежів, якихось об'єктів і в результаті досягненням якоїсь мети".

На його думку, є проста причина скромних успіхів у контрнаступі України. Він пояснює це тим, що "росіяни досить потужно підготувалися до цієї події". Так генерал розповідає, що російські приготування були зосереджені навколо великих, ретельно замінованих полів, що ускладнювало пересування української техніки. Також це перетворювало її на цілі для російських атак. Водночас вручну розмінування не вдавалося робити, оскільки це є трудомістким і небезпечним.

"Росіяни зробили дуже щільне комплексне мінування полів, осколково-фугасних боєголовок і прямої установки потужних фугасів, які зараз розташовані в районах проходження техніки та особового складу", — сказав Тарнавський.

Генерал зазначив, що влітку Україна планує досягти прогресу уздовж південного фронту. Зараз же, поки ЗСУ намагаються пройти крізь мінні поля, тривають постійні артобстріли з обох боків.

"Це як у боксі, ми тримаємо суперника на відстані витягнутої руки. Ми не підпускаємо їх близько. Бо ближній бій — це зовсім інша справа. Отже, на великих дистанціях ми ефективно перемагаємо", — сказав Олександр Тарнавський.

13 липня Тарнавський повідомив, що Україна вже отримала касетні боєприпаси від Сполучених Штатів. Проте на полі бою ці снаряди ще не використовувались.