Рада міністрів ЄС із закордонних справ проведе засідання в Києві — Боррель

. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час виступу у Європейському парламенті у Стразбурзі, 18 квітня 2023 рік, фото: AP

Рада міністрів Європейського Союзу із закордонних справ невдовзі проведе засідання в Києві, аби на місці ознайомитися з ситуацією в Україні.

Про це Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив під час пресконференції в Нью-Йорку за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

“Я можу повідомити, що ми проведемо зустріч міністрів закордонних справ в Києві вже незабаром. Я поки що не називатиму конкретні дати, але це відбудеться невдовзі”, — сказав Боррель.

Раніше італійське видання ANSA із посиланням на джерела повідомляло, що наступне засідання Ради Європейського Союзу із закордонних справ відбудеться у Києві на початку жовтня.

У лютому 2023 року, паралельно із самітом Україна-ЄС у Києві відбулось перше в історії спільне виїзне засідання європейських комісарів та українського уряду.

Перспективи вступу України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказалапрезидентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.