Потік зброї до РФ припиниться у 2026 році — Буданов

Фото: Getty Images.

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що потік зброї до Росії припиниться у 2026 році, а, можливо, й раніше.

Про це він розповів в інтервʼю виданню The Economist.

За його словами, російська економіка протримається лише до 2025 року, а потік зброї до Російської Федерації припиниться у 2026 році, а "можливо, й раніше", стверджує Буданов, хоча докази на підтримку його тверджень неоднорідні, зазначає видання. Один із аргументів — переговори Володимира Путіна та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.

"Якщо все добре і ресурсів у Росії достатньо, то чому їх шукають по всьому світу? Відповідь очевидна. Більше нема чого добувати", — сказав Буданов.

Він зазначає, що Україна ризикує також втратити власні ресурси.

"Ми залежні від зовнішніх гравців. Росія здебільшого залежить сама від себе", — каже керівник ГУР.

Часто із російських та іноземних ЗМІ випливає, що поставки боєприпасів можуть скоро вичерпатися, що призведе до припинення наступальних операцій. Проте генерал-лейтенант Буданов відкидає обидва висновки. Він каже, що має "добрі знання" про політичні реалії на Заході.

"Ще абсолютно не визначено, як довго Захід зможе підтримувати достатнє постачання нам ресурсів. Склади в західних країнах не зовсім порожні. Що б хто не казав", — додав Буданов.

Що відомо про постачання зброї Північної Кореї до Росії

У січні США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і, ймовірно, перевозили зброю для російської армії, зокрема для ПВК "Вагнер".

У червні Кім Чен Ин пообіцяв "триматися за руку" з Путіним і зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.

4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані, які вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що КНДР "заплатить ціну", якщо надасть Росії зброю для війни проти України.

10 вересня посланні з нагоди 75-ї річниці заснування КНДР Путін заявив, що прагне побудувати міцніші зв'язки з Північною Кореєю "на всіх фронтах". Це сталося під час зустрічі двох лідерів РФ та КНДР.