В Інституті демографії прокоментували видатки на пенсії та соціальну допомогу в проєкті Держбюджету-2024

Будівля Пенсійного фонду України в Києві, фото: УНІАН

Оскільки згідно з проєктом Державного бюджету на 2024 рік передбачається перегляд прожиткового мінімуму, то і мінімальна пенсія в Україні відповідно буде підвищена.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявила старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціологічних досліджень Лідія Ткаченко.

"Наш уряд і Мінфін говорять про те, що ті податки, які збираються в Україні, тобто практично всі власні надходження, які забезпечує економіка і фіскальний простір в Україні, всі ці видатки спрямовуються на бюджет оборони, тобто на військові видатки, включаючи і військові пенсії і, можливо, ветеранські кошти також", — зазначила вона.

Водночас експертка пояснила, що все, що йде на соціальні потреби, зокрема, на виплату пенсій, крім ЄСВ, переважна більшість соціального бюджету забезпечується донорськими коштами: грантами та позиками.

Також Ткаченко зауважила, що, ймовірно, будуть певні зміни у пенсійній формулі, однак наразі остаточно незрозуміло, які саме.

"Те підвищення, яке закладене по мінімальній заробітній платі і прожитковому мінімуму, перекриє інфляцію, яка запланована на 2024 рік. Принаймні, так, як це передбачено в проєкті Держбюджету. Але існує багато ризиків. Важко сказати, що буде насправді з інфляцією, з тарифами на комунальні послуги", — підсумувала співробітниця Інституту демографії.

Уряд на своєму засіданні 15 вересня ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Голова комітету Верховної ради з питань бюджету Роксолана Підласа повідомила, що Кабінет міністрів вже передав до парламенту проєкт державного бюджету на 2024 рік.

Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, проєкт бюджету на 2024 рік передбачає власні доходи загального фонду бюджету у 1 трлн 560 млрд грн та видатки загального фонду у 3 трлн 108 млрд грн.

Як пояснив глава уряду, ключовий акцент проєкту держбюджету-2024 — це оборона й безпека України. На неї спрямують більш ніж половину всіх ресурсів бюджету — 1 трильйон 685 млрд грн. Ця сума на 113 млрд грн більша, ніж 2023 року.