Уряд ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік, законопроєкт зареєстрований у Раді

Важливо
Фото: пресслужба уряду

Уряд на своєму засіданні 15 вересня ухвалив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Голова комітету Верховної ради з питань бюджету Роксолана Підласа повідомила, що Кабінет міністрів вже передав до парламенту проєкт державного бюджету на 2024 рік. Законопроєкт №10000 "Про Державний бюджет України на 2024 рік" зареєстрували на сайті парламенту.

Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, проєкт бюджету на 2024 рік передбачає власні доходи загального фонду бюджету у 1 трлн 560 млрд грн та видатки загального фонду у 3 трлн 108 млрд грн.

Як пояснив глава уряду, ключовий акцент проєкту держбюджету-2024 — це оборона й безпека України. На неї спрямують більше половини всіх ресурсів бюджету — 1 трильйон 685 млрд грн. Ця сума на 113 млрд грн більша, ніж 2023 року.

Видатки бюджету на соціальну сферу складуть 469 млрд грн, що на 25 млрд більше, ніж цього року.

На сектор освіти уряд виділяє 179 млрд грн, це на 23 млрд більше, ніж цього року. На медицину — 202 млрд грн, що на 24 млрд перевищує видатки 2023 року.

Видатки за програмою підтримки ветеранів уряд збільшує удвічі — з 6,8 млрд грн у 2023 році до 14,3 млрд грн у 2024 році.

Шмигаль додав, що підвищення податків не передбачається. Уряд продовжує програми пільгового кредитування, програму безповоротних грантів єРобота, підтримку українських стартапів. Також запускає нові програми для індустріальних парків, для реалізації інвестиційних проєктів, для підтримки українського виробника, зазначив прем'єр.

За процедурою, до 15 вересня проєкт повинні подати у Верховну раду.

Голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Роксолана Підласа повідомила, що Кабінет міністрів вже передав до парламенту проєкт державного бюджету на 2024 рік.

Вона зазначила, що проєкт держбюджету має чіткі пріоритети – оборона країни і економіка для перемоги.

"Відтак в цьогорічному бюджеті майже не передбачено капітальні видатки та видатки на будівництво (зокрема, державного дорожнього фонду, державного фонду регіонального розвитку, для реалізації державних інвестиційних проєктів та інші), що напряму непов’язані із визначеними пріоритетами. Для проведення непередбачуваних видатків закладено резервний фонд з обсягом у сумі 44,8 млрд гривень", — зазначила депутатка.

Натомість, за словами Підласої, збережено здійснення заходів з відновлення країни з фонду ліквідації наслідків збройної агресії коштом, конфіскованих на території України активів російських фізичних та юридичних осіб.

"Серед іншого, продовжуватиметься за сприяння ЄС здійснення заходів з відновлення інфраструктури за програмою "Підтримка швидкого відновлення України" в обсязі 3,2 млрд гривень", — зазначила вона.

Дефіцит держбюджету закладено на рівні 1,6 трлн грн, складає близько 20,4% прогнозного ВВП. Уряд профінансує дефіцит бюджету через розміщення ОВДП (на 421,6 млрд грн) та зовнішні запозичення (1,77 трлн грн). Всього в 2024 році Україна потребуватиме майже 43 млрд доларів зовнішнього фінансування (гранти та кредити).

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №10000 "Про Державний бюджет України на 2024 рік". Про це повідомив у Telegram представник уряду у ВР Тарас Мельничук.

Раніше Шмигаль заявив, що Кабмін готує державний бюджет на наступний рік з урахуванням нових підходів в оплаті праці державних службовців.