Після спецоперації з Мі-8 зросла кількість росіян, які хочуть здатися у полон – Юсов

. Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, фото: УНІАН

Після успішної спецоперації українських спецслужб "Синиця", під час якої російський пілот перегнав до України російський гелікоптер Мі-8, зросла кількість російських військових, які хочуть здатися в полон.

Про це в ефірі Радіо Свобода розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

"Є дуже стрибок по лінії "Хочу жить" окремо і по інших каналах зв’язку. Після успішної операції "Синиця" з Мі-8 і пілотом, скажімо, збільшилась кількість військовослужбовців армії РФ, які розглядають для себе подібний сценарій. Звернення на державний проєкт "Хочу жить" – стрибок відбувся приблизно на 70% за день", – сказав він.

"Хочу жить" – державний проєкт Головного управління розвідки Міністерства оборони України, який покликаний допомогти військовослужбовцям РФ безпечно здатися українським військовим у полон і гарантує утримання згідно з нормами Женевських конвенцій.

Спецоперація ГУР "Синиця"

23 серпня "Українська правда" з посиланням на джерела у спецслужбах повідомила, що українська розвідка виманила в Україну пілота Мі-8 разом з вертольотом, завантаженим компонентами до бойових літаків.Речник ГУР Міноборони Андрій Юсов підтвердив, що на один з аеродромів України приземлився російський гелікоптер Мі-8, а екіпаж здався в полон українським військовим.

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів деталі спецоперації під назвою "Синиця".

"Змогли знайти правильний підхід до пілота, вивезти непомітно всю [його] родину, і, зрештою, створити такі умови, щоб він зміг перегнати це повітряне судно з екіпажем, який не знав, що відбувається. Коли вони зрозуміли, де сіли, то спробували втекти. На жаль, вони були знищені. Хотілося б живими, але маємо що маємо", — сказав він.

3 вересня в етері телемарафону вийшов документальний фільм "Збиті льотчики Росії", де описують спецоперацію "Синиця", в якій українські захисники виманили російського пілота. Переглянути документальну стрічку можна за посиланням.

Що відомо про винагороди росіянам за добровільно передану ЗСУ техніку

1 квітня 2022 року Верховна рада ухвалила розміри грошової винагороди за добровільно передану ЗСУ придатну для застосування російську бойову техніку.

За бойовий літак (винищувальної та штурмової авіації) встановлена нагорода у 1 000 000 доларів, таку ж суму можна отримати за корабель І або 2 рангу; по 500 тисяч виплачуватимуть за бойовий вертоліт та корабель 3 або 4 рангу. За реактивні системи залпового вогню — від 25 000 до 35 000 доларів; танк або "самоходка" — 100 000.

За бойові машини піхоти (десанту), бронетранспортери, броньовані розвідувально-дозорні машини даватимуть по 50 000 доларів, за військовий автомобіль (вантажний, спеціалізований), тягачі, військові інженерні машини розвідки, розмінування, мінного загородження, мостоукладачі, машини для розгородження, прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт або для подолання водних перешкод виплачуватимуть по 10 000 доларів.