1 млн доларів за літак або корабель. Рада встановила винагороду за здачу бойової техніки РФ

Важливо
. Фото: Мілітарний

Верховна рада на засіданні 1 квітня ухвалила розміри грошової винагороди за добровільно передану ЗСУ придатну для застосування бойову техніку держави-агресора. Законопроєкт було ухвалено в цілому.

Згідно з проєктом закону 7229, здавати військову техніку та транспорт армії РФ пропонується військовослужбовцям ЗСУ, інших силових структур Російської Федерації та пересічним громадянам. Техніка повинна бути у гарному стані і придатна для подальшого застосування.

За бойовий літак (винищувальної та штурмової авіації) встановлена нагорода у 1 000 000 доларів, таку ж суму можна отримати за корабель І або 2 рангу; по 500 тисяч виплачуватимуть за бойовий вертоліт та корабель 3 або 4 рангу. За реактивні системи залпового вогню — від 25 000 до 35 000 доларів; танк або "самоходка" — 100 000.

За бойові машини піхоти (десанту), бронетранспортери, броньовані розвідувально-дозорні машини даватимуть по 50 000 доларів, за військовий автомобіль (вантажний, спеціалізований), тягачі, військові інженерні машини розвідки, розмінування, мінного загородження, мостоукладчики, машини для розгородження, прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт або для подолання водних перешкод виплачуватимуть по 10 000 доларів.

Виплачувати винагороду за техніку передбачається з державного бюджету.

"Видатки з бюджету України на реалізацію даного закону будуть незрівнянно меншими витрат на закупівлю для потреб оборони держави аналогічних видів військової техніки, а також на ліквідацію наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України", — зазначив один з авторів документу Федір Веніславський ("Слуга народу").

Війна — усі останні новини

Автори також прогнозують, що ухвалення такого закону "сприятиме зменшенню негативних наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України та бойового потенціалу ворога", стимулюватиме припинення воєнних дій та поповнить арсенал ЗСУ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 37. Онлайн

"Думали, поїдемо в Росію на навчання". Що розповіли полонені студенти з "ДНР"

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!